Спорт Вести

ЦСКА је изгубио од Анадолу Ефеса на домаћем мечу Евролиге

Уочи овог сусрета развила се веома изненађујућа ситуација - оба тима су изгубила своје главне тренере. Тренер ЦСКА Димитрис Итудис и његов колега Ергин Атаман су се разболели и нису могли да воде утакмицу са клупе.

Почетак сусрета био је на гостима. У неком тренутку су водили у првој четвртини - 21:8. Али ЦСКА је ипак успео да смањи заостатак и завршио сегмент утакмице са разликом од „минус 7“. Друга четвртина је остала за ЦСКА, али су гости отишли ​​на дугу паузу, повели у резултату 44:41.

Почетак другог полувремена био је успешан за ЦСКА – екипа је направила продор 18:0. Али у исто време, због повреда, изгубила је неколико високих играча одједном, што је на крају утицало на игру.

У финишу сусрета није било ни трага предности ЦСКА – гости су повели, али се све завршило продужетком. Две секунде пре финалне сирене гости су водили 99:97, а ЦСКА је у последњем нападу довео Алексеја Шведа до тројке, који је промашио.