Спорт Вести

Док сте спавали: Како је Канада наступила на Олимпијским играма у Пекингу у четвртак, петак

Након вишеструких медаља шестог дана, Канада није нашла подијум седмог дана на Зимским олимпијским играма у Пекингу 2022.

Међутим, женски хокејашки тим је наставио офанзивну доминацију победом од 11-0 против Шведске у четвртфиналу.

Ево шта сте можда пропустили са такмичења на дан који је почео у четвртак увече и наставио се у петак ујутро.

Женска хокејашка репрезентација Канаде наставила је да савија своје офанзивне мишиће у победи од 11-0 против Шведске у четвртфиналу.

Брианне Јеннер је поентирала само три минута у првој трећини. Капитен Мари-Филип Пулен пронашао је Џенера испред шведског гола; Џенер је навијао при првом ударцу, али је други угурао испод голмановог блока да би Канади дао предност голу.

Противник Канаде у полуфиналу још није објављен. Њен главни ривал, Сједињене Државе, победиле су у четвртфиналној утакмици против Чешке са 4-1.

Канада остаје непоражена у Пекингу док настоји да поврати златну медаљу, коју је изгубила од САД на Зимским играма у Пјонгчангу 2018.

Шанса да понови као освајач олимпијске златне медаље била је на плану брзог клизача на дуге стазе Теда-Јана Бломена у финалу мушке трке на 10.000 метара брзог клизања — али време од 13:01,39 није било довољно за подијум место.

У међувремену, његов саиграч Грем Фиш завршио је шести након клизања 12:58,80. Швеђанин Нилс ван дер Поел постигао је рекордно време од 12:30,74 за злато, победивши олимпијски рекорд од 12:39,77 који је Бломен поставио на Играма 2018.

Патрик Роест из Холандије освојио је сребро након клизања 12:44,59, а бронзу је освојио Италијан Давиде Гиотто са временом 12:45,98.

У квалификацијама на 500 метара на краткој стази за мушкарце, освајач сребрне медаље Стивен Дубоа и Џордан Пјер Жил пласирали су се у четвртфинале у недељу, док Максим Лаун није успео да се квалификује.

Канада ће се такође појавити у финалу А мушке штафете на 5.000 метара у среду након што су Шарл Хамелин, Паскал Дион, Дубоа, Пјер Жил и Лаун напредовали у полуфиналу.

На женској страни, Кортни Сараулт и Алисон Чарлс су се такмичиле да се квалификују за рунду за медаљу у брзом клизању на 1.000 метара, али нису прошле даље од четвртфинала.

Женска репрезентација Канаде пала је од Јапана са 8-5 у мечу другог кола, након што је победила Јужну Кореју у првом мечу.

Пораз је прескочио први пораз Џенифер Џонс у каријери на Олимпијским играма након што је освојила злато у Сочију 2014. Тим сада треба да се суочи са Шведском осмог дана такмичења.

У међувремену, мушки тим је изгубио од Швајцарске резултатом 5-3, прешао на 2-1 у рунди. Мушкарци ће у суботу играти против Шведске.

Мирела Рахнева је прву рунду женског такмичења завршила на првом месту након што је поставила рекорд стазе, али ју је друга трка срушила на девету укупно.

Оба спортиста ће се сада такмичити у трећем кругу у суботу. Комбиновано време из све три трке ће одредити ко ће прећи у четврту и последњу вожњу касније тог дана.

Блејк Ензи се квалификовао за медаљу у мушком скелету на последњем месту, али није завршио на подијуму у последњој рунди.

Време је било 1,14 секунди иза освајачице златне медаље Ларе Гут-Бехрами из Швајцарске.

Олимпијски пут Макензи Бојд-Клоуза и Метјуа Сукупа наставља се након квалификација за суботње полуфинале велике индивидуалне скакаонице за мушкарце у брдима у петак.

Бојд-Клоуз и Сукуп желе да допринесу освајању медаља у Пекингу након што су у понедељак помогли да освоје бронзу у скијашким скоковима мешовитих екипа, што је прва олимпијска медаља за Канаду у том спорту.

Бојд-Клоуз и Сукуп поделили су подијум са саиграчицама Александријом Лутит и Ебигејл Стрејт.

Меган Банкс, Ема Лундер, Емили Дицксон и Сарах Беаудри су се такмичиле у финалу спринта у биатлону на 7,5 километара за жене, али нису завршиле на подијуму.

Марте Олсбу Роеиселанд из Норвешке освојила је злато, Елвира Оеберг из Шведске освојила је сребро, а Доротеа Вирер је завршила са бронзом.