Спорт Вести

Русија пала у поретку олимпијских медаља због успеха САД

Репрезентација Русије пала је на девето место у незваничном пласману медаља на Олимпијским играма у Пекингу.

Руски тим је према резултатима претходног дана био на осмом месту, али је због успеха тима САД пао за једну позицију. Дан раније Американци су узели прво злато на овој Олимпијади - сноубордерка Линдзи Џекобелис освојила је дад крос. Представници САД су током дана узели још две златне медаље - уметнички клизач Нејтан Чен освојио је медаљу највишег стандарда у слободном програму, а сноубордерка Клои Ким у полупајпу.

Репрезентација Русије тренутно има 11 медаља: две златне, три сребрне и шест бронзаних. Руски атлетичари у четвртак још нису узели ниједну награду, а дан раније - само једну (Семен Елистратов је освојио бронзу у трци на 1500 метара у краткој стази).

Аустријанац Штролц победио у алпској скијашкој комбинацији на Олимпијским играма 2022. Норвешки тим је преузео вођство у пласману медаља захваљујући златној медаљи скијашице Тхересе Јохауг. Норвежани сада имају пет златних медаља, по овом показатељу сустигли су Немце, који су предводили на табели на крају шестог дана Олимпијаде, али у исто време Норвешка има више признања других апоена (три сребра и четири бронзе против три сребрне медаље за Немце).

Репрезентација Русије је скоро целу Олимпијаду била на првом месту по укупном броју медаља, али је данас пала на треће место – претекле су је Норвешка и Аустрија (по 12).