Спорт Вести

х2Укупни пласман након шест дана Олимпијаде/х2 х2Укратко о медаљама/х2 Наталија Непрјаева је кандидат за медаљу у класичном скијашком трчању;

Брзинска клизачица Наталија Воронина може узети награду у трци на 5000 м;

Репрезентација Русије слободним стилом требало би да се попне на подијум у мешовитом мешовитом дублу.

Керлинг

Жене, Русија - САД (4:05 по московском времену). Мушкарци, Кина - Русија (8:05 по московском времену)

Женска репрезентација Русије играће први меч на Олимпијском турниру. Противник - САД (4:05 по московском времену). Мушку селекцију, која је у среду изгубила од Американаца, у четвртак (8.05) очекује дуел са Кином. Руси су фаворити оба сусрета.

Без победа и на корак од губитка злата. Главна ствар о шестом дану Олимпијаде 2022.

Уметно клизање

Мушкарци. Слободан програм (04:30 по московском времену)

Кратки програм са светским рекордом освојио је Американац Нејтан Чен. Постигао је 113,97 поена. Друго место заузео је Јапанац Јума Кагијама (108,12), треће - његов сународник Сема Уно (105,90). Управо овај трио има највеће шансе за медаље у мушком синглу.

Није било званичних коментара у вези са овим, а ништа није пријављено о даљем учешћу руских клизача на такмичењима и могућим мерама у вези са тестом.

Руководство Руске федерације уметничког клизања (ФФККР) саопштило је да чекају званичне информације о ситуацији са Валијевом, које би могле доћи у четвртак ујутру.

Унутар Игара је Валиева названа узроком допинг скандала на Олимпијади 2022.

Скијашко трчање

Жене. Класични стил, 10 км (10:00 по московском времену)

Русију ће представљати Наталија Непрјаева, Јулија Ступак, Татјана Сорина и Лилија Васиљева.

Главни фаворит је Норвежанка Тереза ​​Јохауг, која је већ освојила злато у скиатлону у Пекингу. У њену победу и у „класици” практично нема сумње.

Пре свега, на друго и треће место претендују Швеђанке Фрида Карлсон и Еба Андерсон, Финке Керту Нисканен и Криста Пармакоски, као и Непрјајева, сребрна медаља Пекинга у скиатлону.

Прве трке почеће у 6.15 часова. Затим ће бити 1/8, 1/4 и 1/2 финала. Тек након тога спортисти ће се борити за медаље. Даниил Донскикх учествује из Русије, али није прави претендент на награду. У врху су Аустријанци Алесандро Хемерле и Јакоб Дусек, Немац Мартин Нерл и још неколико спортиста.

Русија је завршила још један дан на Олимпијади без златних медаља Олимпијада 2022.

Слободно

мешовито. Акробатика. Финале (14:50 по московском времену)

Руски тим ће представљати Љубов Никитина, Павел Кротов и Максим Буров. Сви су актуелни прваци света у акробатском тиму. На листи главних фаворита предстојећег такмичења, руски тим је други после Кине.

Клизање

Жене. 5000 м (15:00 по московском времену)

Али у Пекингу, према кладионицама, прве три ће бити представница Холандије Ирен Шоутен, Канађанка Изабел Вајдеман и Чехиња Мартина Сабликова. Међутим, Воронина може да се такмичи са њима.

Ко је од Руса освојио медаљу на Олимпијским играма 2022. Фото репортажа Олимпијске игре 2022.

Санкање

Мјешовита штафета (16:30 по московском времену)

Теоретски, руски тим може да циља на медаљу, али највеће шансе за награде имају Немачка, Аустрија и Италија. Домаћи тим је пети. У њему ће бити Татјана Иванова, Роман Репилов, Александар Денисијев и Владислав Антонов.

Иванова је освојила бронзу у појединачном турниру, док је Репилов завршио на деветом месту. Денисијев и Антонов су приказали осми резултат у двојкама.

Такође у четвртак у Пекингу ће се играти медаље међу женама у сноуборду (халфпајп) и међу скијашицама у слалому, али Руси неће учествовати на овим такмичењима.