Спорт Вести

Роналдо је прекинуо јалов низ док се Манчестер јунајтед поново пењао међу прва четири

Тим Ралфа Рангника смањио је вођство на полувремену и ремизирао 1-1 у претходна три меча у свим такмичењима, испустивши кључне бодове у лиги и напуштајући ФА куп на пенале. У својим интервјуима пре меча, привремени менаџер Јунајтеда је говорио о томе како жели да његов тим више личи на др Џекила, а мање на његов књижевни зли алтер его господин Хајд. Немац је после меча рекао да је видео обе стране свог тима, које су се бориле да пронађу доследност и течност под његовим управљањем.

Ствари су постале драматично боље за Јунајтед неколико минута касније пошто је Елангин темпо ухватио Данка, који је оборио тинејџера. Судија Питер Бенкс показао је жути картон капитену Брајтона, да би га променио у црвени након што је прегледао фаул на савет видео помоћног судије. Јунајтед је сада био на врху, али нису успели да прекину игру упркос својој мушкој предности.

Ова три бода подижу Јунајтед на четврто место у квалификацијама за Лигу шампиона, два бода испред Вест Хема и четири иза трећепласираног Челсија, који има утакмицу мање. Арсенал, Вулвси и Тотенхем су такође на удаљености од прва четири и сви имају утакмице у игри.