Спорт Вести

Шеф РОЦ-а назвао је Олимпијаду успешном за руске спортисте

Руски тим је успешно наступио на Олимпијским играма у Пекингу. Ово мишљење је изнео председник Матцх ТВ-а Руског олимпијског комитета (ОК) Станислав Поздњаков.

„Ово је успешан наступ наших момака, уочи Игара смо претпостављали да можемо да се боримо за 30 медаља. Једино што бих волео је да велики број сребрних медаља на наредним Играма постану златне. Укључујући и овај меч (хокејашко финале. - РБЦ)“, рекао је Поздњаков.

На питање по чему је ова Олимпијада остала упамћена, Поздњаков је одговорио: „Било је много посла око корона вируса. И Токио и Пекинг ће ми остати упамћени искључиво по пандемијским стварима.

Хокејашка репрезентација Русије изгубила је од Финаца резултатом 1:2 у финалу Олимпијског турнира.

Шеф РОЦ-а похвалио је пораз руске хокејашке репрезентације у финалу Олимпијаде 2022. Руски спортисти су укупно освојили 32 награде у Пекингу, завршивши на деветом месту у табели за медаља. Тим има шест златних, 12 сребрних и 14 бронзаних медаља.

Пласман за медаље освојили су Норвежани, који су освојили 16 златних, 8 сребрних и 13 бронзаних медаља. Друго место заузела је екипа Немачке (12-10-5), треће - екипа Кине (9-4-2).

Руски спортисти су се на Играма такмичили под заставом Руског олимпијског комитета због санкција ВАДА. Уместо државне химне на додели награда, коришћен је фрагмент из Првог клавирског концерта Петра Чајковског.