Спорт Вести

Лига 1: Борнео ФЦ држи ПСИС

Борнео је успео да одржи резултат иако је морао да заврши утакмицу са 10 играча после другог жутог картона који је добио везиста Вахјудија Хамисија.

Овим жребом се Борнео привремено попео на шесто место са 39 бодова, док се ПСИС, који је заостајао три бода, није померио са осмог.

Оба тима су одмах кренула у нападе од почетка, а меч је био стар само осам минута када је Фанди отворио гол за ПСИС користећи дивљу лопту унутар казненог простора Борнеа и победио голмана Ђанлуку Пандејнувуа.

Међутим, предност ПСИС-а је била само на одређено време, јер је два минута касније Борнео одмах узвратио када је Ваван максимизирао пас Џонатана Бустоса. Његов ударац погодио је једног од противничких играча тако да се забио у гол, надмудрио голмана Јока Ривобоа и вратио позицију на нерешено 1-1.