Спорт Вести

Спарси разбијају Лидс како би одржали у животу наде прве четири Премијер лиге

иГости су на полувремену водиле са 3-0 након голова Мета Доертија, новог регрута Дејана Кулушевског и Харија Кејна/и

иПобеда је подигла Тотенхем на седмо место у Премијер лиги, четири бода заостатка за четвртопласираним Манчестер јунајтедом/и

ЛИДС, Уједињено Краљевство: Тотенхем је у суботу савладао Лидс са 4-0 да би вратио осмех на лице Антонија Контеа и гурнуо тим Марсела Биелсе у све дубље проблеме према дну Премијер лиге.

Гости, који су изгубили четири од претходних пет првенствених мечева, на полувремену су водили са 3-0 након голова Мета Доертија, новог регрута Дејана Кулушевског и Харија Кејна.

Касни ударац Сон Хеунг-мина након прецизног додавања Кејна завршио је пораз на Елланд Роаду.

Победа је подигла Тотенхем на седмо место у Премијер лиги, четири бода заостатка за четвртопласираним Манчестер јунајтедом са утакмицом заостатка док су се квалификовали за Лигу шампиона следеће сезоне.

То је такође разведрило расположење шефа Спарса Контеа, који је у петак инсистирао да је предан свом послу након што су коментари након њиховог пораза средином недеље у Барнлију довели у сумњу његову будућност у клубу.

Лидс је уживао у великом поседу у првом полувремену и имао је рану прилику да поведе, али је Пасцал Струијк ударцем главом пролетео поред гола.

Хари Винкс је ослободио Рајана Сесењона на левој страни и његов центар је био савршен да Дохерти стигне на далеку стативу и удари кући.

Пет минута касније било је 2-0. Чинило се да Кулушевски није представљао опасност када је имао лопту поред корнер заставице, али се извукао, разменио додавања са Дохертијем и савладао Илана Меслијеа на његовој ближој стативи.

Домаћи тим је био мучно близу када је дефанзивац Робин Кох погодио стативу левом ногом са центра петерца.

Тотенхем је поново био опаснији тим после прекида и био је близу да повећа предност у више наврата.

Лидс је требало да повуче један за око 15 минута до краја када је Хуго Ллорис излетео из свог гола, али је избегао.

Стјуарт Далас је дриблао ка отвореном голу, али је потрајало предуго и његов евентуални ударац је изблокиран.

Лидс, у својој другој сезони у Премијер лиги, остаје три бода изнад зоне испадања, али је одиграо више утакмица од свих осим једног од тимова испод њих.

Аргентински менаџер Биелса се тврдоглаво држи свог нападачког плана, али време истиче за његов тим, који је ове сезоне примио 60 голова у лиги.

Лидс је такође погођен скупим повредама.

Везиста Енглеске Калвин Филипс и централни бек Лијам Купер су дуго били ван терена, док је нападач Патрик Бамфорд одиграо само једну утакмицу од септембра.