Спорт Вести

Сабаленка излази из Мајамија, Алкараз почиње са стилом

Први број један на свету Ига Свиатек није имао проблема да победи Италијанку Камилу Гиорги са 6-2, 6-1

МАЈМИ: Трауматична недеља за другу тенисерку света Арину Сабаленку окончана је у суботу у трећем колу, поразом од три сета на Отвореном првенству Мајамија од Украјинке Анхелине Калинине.

Победа од 6-4, 1-6, 6-1 за 36. рангирану Калинину навела је Сабаленку, која је држала своје емоције под контролом током обе своје утакмице на Хард Роцк стадиону, да насилно разбије свој рекет у терен.

У понедељак, бивши дечко Белорускиње Сабаленке, бивши НХЛ играч Константин Колцов, преминуо је у Мајамију након, како је полиција назвала, „очигледног самоубиства“.

Пар је донедавно био у вези, а Сабаленка је само објавила да више нису заједно након смрти.

У петак је изгледала под контролом док је победила своју блиску пријатељицу Паулу Бадосу из Шпаније у узастопним сетовима.

Али имајући у виду касни термин на главном терену стадиона, изгледало је да Сабаленка више осећа напрезање док се борила за било какву конзистентност.

Након што је изгубила први сет, потпуно је доминирала Калинином у другом, са својим сервисом и моћним бекхендом превише за Украјинку.

Али када је Калинина пробила у трећој, Сабаленкин фокус и смиреност су је напустили и њен противник је у потпуности искористио предност.

„Заиста је тешко са живцима. Али успео сам у тешким тренуцима да се изборим са тим“, рекао је Калинина. "Дакле, данас сам помало поносан на себе."

Први тенисер света Ига Свиатек није имао проблема да победи Италијанку Камилу Ђорђи са 6-2, 6-1, пошто је киша утицала на турнир препун великих имена, укључујући и одложене мечеве од петка.

„Осећао сам се прилично самоуверено и само сам желео да видим како ћу да осетим површину. Све је било веома удобно, тако да сам срећан“, рекао је Свиатек.

Јапанка Ноами Осака наставила је своју све импресивнију форму победом од 6-2, 7-6 (7/5) над 17. рангираном Елином Свитолином, у борби две жене које су се вратиле на турнеју након порођаја.

Шести носилац Онс Јабеур је претрпео преокрет са 21-годишњом Рускињом Елином Аванесјан, која је 65. на свету, истрчавши са 6-1, 4-6, 6-3.

Елена Рибакина се пласирала у четврто коло након тешке борбе са Американком Тејлор Таунсенд.

Таунсендова, 11. рангирана, освојила је други сет у тај-брејку и поставила жестоко оспоравани одлучујући сет пре него што је поклекнула када је Казахстанка победила са 6-3, 6-7 (3/7), 6-4.

У АТП турниру, први носилац Карлос Алкараз био је једноставно превише за свог сународника Роберта Карбаљеса Баену пошто је победио резултатом 6-2, 6-1 за 85 минута.

Као и Свиатек, Алкараз жели да употпуни „Сунсхине Доубле“ након своје победе у Индијан Велсу прошле недеље, а двоструки победник гренд слема изгледао је у одличној форми.

Овај 20-годишњак је био на врху од почетка, моћан са основне линије, али спреман да се приближи мрежи пошто је погодио 10 винера према једном у првом сету.

Сачувао је све три брејк лопте са којима се суочио против свог 64. рангираног противника, који је понекад постављао нека тешка питања, али је обично добијао одлучан одговор.

Алкараз ће се следеће суочити са француским ветераном Гаелом Монфисом, који је са 6-7 (3/7), 6-1, 6-2 победио Аустралијанца Џордана Томпсона.

Италијан Јаник Синер, шампион Аустралијан опена, трећепласирани на свету, сигурно је започео своју понуду у Мајамију победом од 6-3, 6-4 над сународником и квалификантом Андреом Вавасоријем.

Напредак је такође био директан за браниоца титуле Даниила Медведева који је прошао у треће коло победом од 6-4 6-2 над Мађаром Мартоном Фучовићем.

Али то је био тежак дан за Американце.

Тејлор Фриц је био узнемирен бразилским квалификантом Тијагом Сејботом Вајлдом у узастопним сетовима пошто су тројица од четири најбоље рангирана Американца испала са турнира.

Фрицов рани одлазак уследио је убрзо након што је Френсис Тиафо отишао код другог нижерангираног играча Аустралије Кристофера О’Конела.

О’Конел се борио за победу од 7-5, 7-6 (7/5) над 21. носиоцем Тиафоеом након што је утакмица почела након три сата одлагања кише.

Томи Пол је морао да се повуче са повредом скочног зглоба у мечу против Американца, вајлд карда Мартина Дама. Пол је победио у првом сету са 6-4, а изгубио је са 2-1 у другом када је напустио.

Грк 10. носилац Стефанос Циципас такође је кренуо ка излазним вратима на стадиону Хард рок након што га је узнемирио 126. Денис Шаповалов из Канаде.

Британац Енди Мареј, двоструки победник у Мајамију, пласирао се у треће коло победом од 7-6 (7/0), 6-3 над Томасом Мартином Ечеверијем.