Спорт Вести

Реал Мадрид је победио Алкојано и пласирао се у наредну фазу Купа Шпаније

Баку, 6. јануара г.

Реал Мадрид је у 1/16 финала Купа Шпаније отишао у госте трећелигашу Алкојану у Шпанији. Карло Анћелоти је место у стартној постави поверио украјинском голману Андреју Луњину. Тимови су од првих минута поставили прилично добар темпо игре, а Лунин није морао дуго да чека да се укључи у игру.

Како је саопштено, Украјинац је већ у четвртом минуту промптно пребацио у леви угао гола и уредно пребацио лопту преко пречке након што је противник погодио из шеснаестерца. После корнера било је вруће у шеснаестерцу Реала – гасио је Марсело, поседујући лопту и чекајући да Луњин узме лопту, али није одмах разумео Бразилца и реаговао је само неколико секунди касније.

Након тога, играчи Алкојана трећину полувремена нису могли да доврше напад ударцем у гол, па Андреј Луњин није улазио у игру, међутим Украјинац је грешио при додавању - голман је три пута дао непрецизне додавања у кратак временски период услед притиска противника.

Реал Мадрид је, заузврат, прилично често долазио до туђег шеснаестерца, али су сви ударци били блокирани. Пред крај полувремена, Карлос Бланко је непријатном путањом из даљине послао лопту у угао гола, али је Лунин успео да се помери у угао гола и одбаци лопту у корнер.

Реал Мадрид је ипак успео да оствари свој циљ у финишу полувремена, када је Милитао победио на „другом спрату” после корнера и главом закуцао лопту у гол. 0:1. Екипе су отишле на одмор са минималном предношћу мадридског тима.

У првом полувремену ретко су тимови међусобно заоштравали ситуацију на голу. Аљакојано је буквално свој први тренутак претворио у гол – Дани Вега је лепо уклонио Каземира у туђем шеснаестерцу и шутирао у даљи угао – Луњин је врховима прстију посегнуо за лоптом, али није могао да спасе тим (1:1).

Карло Анћелоти је за неколико минута почео да спрема замене – Италијан је хтео да пусти Тонија Кроса и Иска, али су они који су већ били на терену вратили вођство тима. Асенсио је на периферији казненог простора примио лопту од Азара и шутирао - лопта је дотакла ногу Раула Гонзалеса и улетела у гол.

Кроос и Иско су се ипак појавили на терену, а овај је у неколико потеза постигао резултат 1:3. Иско је посматрао рикошет противника у казненом простору и донекле радознало погодио гол. Алкојано је имао времена да направи чудо, али није успео да погоди противнички гол. Последњи звиждук означио је победу Реал Мадрида и излазак у 1/8.