Спорт Вести

Биатлонац Логинов донео је Русији прву победу на Светском првенству

Руски бијатлонац Александар Логинов освојио је злато у спринту на петој етапи Светског купа, која је почела у немачком Оберхофу.

Рускиња је показала резултат од 27 минута 0,8 секунди, направивши једну грешку на две ватрене линије.

Друго место припало је Французу Емилијен Жаклен (6,5 секунди назад; два пенала), треће Норвежанка Стурла Холм Леграде (+15,1; 1).

Лидер руске биатлонске репрезентације заражен корона вирусом Биатлон Рус Антон Бабиков заузео је шесто место (+23,0; 0), Даниил Серохвостов - осмо (+25,8; 2), Александар Поварницин - 40. (+1,48,0; 3), Саид Кхалили - 45. (+1.56.8; 4), Максим Цветков - 52. (+2.05.0; 4).

Репрезентацији Русије ово је прва победа у актуелној сезони Светског првенства. Код мушкараца, Едуард Латипов је раније једини стигао на подијум у појединачним тркама ове сезоне: освојио је сребрне медаље у спринту и потери у претходној фази Светског купа у Ансију.

Латипов је пропустио тренутни старт, дан пре него што је прошао позитиван тест на корона вирус.

Логинов је био и једини руски биатлонац који је прошле сезоне освојио Светско првенство. 22. јануара победио је у појединачној трци у Антхолцу у Италији. Овај 29-годишњи биатлонац је светски шампион 2020.

Женски спринт ће се одржати у Оберхофу касније у петак. Етапа ће бити завршена 9. јануара.