Спорт Вести

Исцрпљена Севиља ивици Хетафеа да би остала близу лидера Мадрида

Упркос одсуству кључних играча, Севиља не успорава у борби за освајање шпанске лиге по први пут после скоро 80 ​​година.

Истрошени тим Севиље пронашао је начин да победи Хетафе са 1-0 у недељу како би одржао замах и остао близу лидера Реал Мадрида.

Наде Атлетико Мадрида да ће се поновити као шампион донеле су још један ударац када није могао да постигне више од 2-2 у Виљареалу упркос прелепом голу Анхела Корее са близине линије средине терена.

Рафа Мир је постигао победнички погодак у првом полувремену и померио Севиљу на пет поена од Мадрида уз утакмицу мање. Мадриђани су у суботу на свом терену победили Валенсију са 4-1.

Била је то пета победа Севиље у последњих шест мечева, са јединим неуспехом нерешеним резултатом против Барселоне када је Севиља већи део другог полувремена играла са 10 играча.

Тријумф је уследио упркос томе што је Севиља играла без неколико кључних играча због повреда и репрезентације. Међу недоступним у недељу били су голман Јасин Буну и нападачи Јусеф Ен-Несири и Мунир Ел Хадади, који су са Мароком на Афричком купу нација. Тим је такође изгубио дефанзивца Жила Коундеа на полувремену због повреде.

Само се надам да нема ништа озбиљно са Кундеом, рекао је тренер Севиље Хулен Лопетеги. „Морамо да почнемо да се опорављамо од играча. Играли смо последња два месеца без скоро 10 играча због повреда.

Тражећи своју прву лигашку титулу од свог јединог тријумфа 1945-46, Севиља је непоражена у лиги од пораза од Мадрида у новембру.

Трудићемо се да задржимо овај динамичан меч за мечом, а онда ћемо видети шта ће бити када све буде готово“, рекао је Мир.

Била је то шеста узастопна победа Севиље против Хетафеа, и то без признања.

Мир је преусмерио центаршут Окампоса, а лопта је једва прошла поред ногу дефанзивца и отишла испод руку голмана Хетафеа Давида Сорије.

„Нисам очекивао да ће Мир доћи до лопте и каснио сам покушавајући да је дохватим“, рекао је Сорија, бивши голман Севиље. "То је била несрећна грешка. Дешава се."

АТЛЕТИЦО ХЕЛД

Атлетико је одржан у Виљареалу након што је рано повео одличним голом Корее испред линије средине терена.

Пресекао је лоше додавање везисте Виљареала Данија Парехоа и опалио преко голмана Геронима Рулија.

Добро познајем Рулија, знам да воли да игра ван мреже“, рекао је Кореа, Рулијев саиграч у репрезентацији Аргентине.

Виљареалу је у првом полувремену досуђен једанаестерац због играња руком, али је гол Пареја након одбијене одбране Јана Облака поништен због још једног играња руком.

Атлетико се померио на четврто место, али је остао 16 бодова иза Мадрида уз утакмицу мање. Виљареал, који је освојио четири узастопне првенствене утакмице, био је осми.

БЕТИС СЕ ДРЖИ

Бетис се гласно жалио на директан картон који је Морено показао због онога што се сматрало опасном грешком. Морено је шутирао главом Иси Палазона док је овај спуштао главу у покушају да посегне за лоптом.

"Реал Бетис је увек имао апсолутно поштовање према судијама и њиховим одлукама, али оно што смо данас видели је несхватљиво", навео је клуб на Твитеру. „Посао судије је да буде фер и праведан, а не срамота коју смо видели данас на Ваљекасу (стадиону).

Рајо је у меч ушао са најбољим резултатом у лиги, са осам победа и једним ремијем.

Бетис заостаје 10 бодова за ривалом из Севиље Севиљом. Рајо је седми.

ОСТАЛИ РЕЗУЛТАТИ

Атлетик Билбао је ремизирао 0-0 код Алавеса у дербију Баскије, док је Осасуна на свом терену победила Кадиз са 2-0.