Суспільство Новини

Росія знову найкраща в керлінгу на візках

У Швейцарії завершився чемпіонат світу з керлінгу на візках. Вдруге поспіль найкращою на планеті стала збірна Росії.

За підсумками групового турніру до плей-оф кваліфікувалися чотири команди. Росія та Норвегія, маючи по сім перемог та дві поразки, посіли перші два місця, а господарі турніру із аналогічним доробком стали лише третіми, поступившись конкурентам за додатковими показниками. Четвертою командою, яка продовжила боротьбу за нагороди світової першості, стала Південна Корея.

У першому матчі плей-оф, яке традиційно для змагань із керлінгу проводилося за системою Пейджа (за підсумками групового турніру чотири найкращі команди грають за олімпійською системою з припиненням боротьби після однієї або двох поразок), зійшлися збірні Норвегії та Росії. Як і на стадії групового турніру, росіяни виявилися сильнішими (5:3) та кваліфікувалися відразу до фіналу.

Утім, скандинави довго не засмучувалися через поразку, й у півфіналі переграли Південну Корею (7:4), отримавши черговий, уже третій, шанс на турнірі обіграти Росію. Але зробити це їм так і не вдалося – чергова поразка (4:7), і Росія втретє в історії стала чемпіоном світу, наздогнавши за кількістю "золота" Канаду. Третє місце в активі Південної Кореї, яка виявилася сильнішою за швейцарців (6:5).

Додамо, що наступний чемпіонат світу з керлінгу на візках відбудеться за три роки, в 2019-му, в Шотландії.