Суспільство Новини

Українці без медалей на фініші чемпіонату світу з біатлону

У норвезькому Холменколені завершився чемпіонат світу з біатлону. Досягнення збірної України за підсумками змагань обмежилося однією "бронзою", яку завоював у чоловічому спринті Сергій Семенов.

У вік-енд відбулися три завершальні гонки світової першості. Суботню чоловічу естафету українці відверто провалили, продемонструвавши найгірший результат в історії виступів на чемпіонатах світу – лише 16-те місце. Маючи одне коло штрафу ("відзначився" лідер команди Сергій Семенов на першому етапі), на фініші українці "привезли" собі відставання у майже 4,5 хвилини.

Підсумкове становище чоловічої естафети 4 х 7,5 км

1. Норвегія (0+6) – 1 год 13 хв 16,8 сек
2. Німеччина (0+5) – +11,5 сек
3. Канада (0+5) – +23,4 сек
… 14. Україна (1+14) – +4:22,5 хв.

У неділю змагальна програма чемпіонату світу завершилася масовими стартами у жінок та чоловіків.

Першими на 12,5-кілометрову трасу вийшли жінки. Найкращий результат із українок продемонструвала Ірина Варвинець, яка з одним промахом на чотирьох вогневих рубежах фінішувала 16-ю. Олена Підгрушна бігла по трасі трохи швидше, але два хибних вистріли на першому стрільбищі "відкинули" її на 18-те місце. Юлія Джима та Валентина Семеренко свої виступи до активу занести не можуть, ставши 25-ю та 26-ю відповідно.

Переможницею стала француженка Марі Дорен Абер, яка єдина не припустилася жодного промаху на трасі. Тим самим вона встановила унікальне досягнення – виграли медалі, в тому числі три золотих, у всіх шести гонках, в яких брала участь.

26. Валентина Семеренко (3) – +2:58.2 хв

Нарешті, на 15-кілометровій дистанції норвежцю Йоганнесу Бо вдалося перервати гегемонію француза Мартена Фуркада на цьому чемпіонаті світу. Примітно, що в цьогорічних індивідуальних стартах у Холменколені Бо неодмінно ставав четвертим (індивідуальна гонка на 20 км, переслідування на 12,5 км та спринт на 10 км), але на останній гонці виклався з усіх сил.

По дистанції в обох спортсменів було по одному промаху (у Фуркада на першому вогневому рубежі, у Бо – на третьому), і після четвертого стрільбища, з якого Мартен поїхав із перевагою сім секунд, здавалося, що він уже нікому не віддасть своє четверте індивідуальне "золото". Але норвежець здійснив вражаюче прискорення, до якого Фуркад виявився неготовим, та випередив француза на три секунди. Третім став 42-річний (!) норвежець Оле-Ейнар Бйорндален, для якого ця медаль стала вже 44-ю на чемпіонатах світу!

Відзначимо, що Україну в мас-старті представляв лише Сергій Семенов. Продемонструвавши "чисту" стрільбу, в підсумку він програв лідерам трохи більше півхвилини.

Підсумкове становище чоловічого мас-старту на 15 км

1. Йоганнес Тінгнес Бо, Норвегія (1) – 37 хв 05.1 сек
2. Мартен Фуркад, Франція (1) – +2.8 сек
3. Оле-Ейнар Бйорндален, Норвегія (0) – +6.7 сек
...
8. Сергій Семенов (0) – +31.6 сек

Завершальний етап Кубка світу пройде в російському Ханти-Мансійську з 17 до 20 березня.