Алжир приголомшений тим, що Кубок Африки підносить сюрпризи

Діючий чемпіон Алжиру програв Екваторіальній Гвінеї з рахунком 1-0 в одному з найбільших невдач на Кубку африканських націй, при цьому захисник, який грав у п'ятому рівні в Іспанії минулого року, забив гол, який переміг Ріада Мареза та його суперзіркових товаришів по команді.

Естебан Обіанг прийшов на задню стійку, щоб подати кутовий на 70-й хвилині для переможця Екваторіальної Гвінеї, завершивши чотирирічну безпрограшну серію для чемпіона Африки та залишивши захист титулу в Камеруні по частинах.

Вболівальники Алжиру опустили голови і плакали на стадіоні Japoma в Дуалі.

Алжир почав атаку після відчайдушної атаки на ворота Екваторіальної Гвінеї за останні 10 хвилин, але Марез і його команда не змогли знайти шлях до 20-річного воротаря Хесуса Овоно.

Два м’ячі Алжиру було правильно відхилено в офсайд, один у першому таймі та один у шалених пошуках зрівняння.

Після того, як Сьєрра-Леоне несподівано виграв 0-0 у своїй першій грі, Алжир опинився на нижньому місці в групі E, ідучи у фінальну групову гру проти колишнього чемпіона Кот-д'Івуара.

Здавалося, Кубок Африки не може піднести більше сюрпризів у неділю після того, як гольяни Сьєрра-Леоне та Гамбія забезпечили нічиї, що пронизували драму.

Сьєрра-Леоне використав жахливу помилку воротаря глибоко в компенсований час, зігравши внічию 2-2 проти дворазового чемпіона Кот-д'Івуару в іншій грі Групи E.

Гамбія реалізувала пенальті на 90-й хвилині, зігравши внічию 1:1 з Малі, що залишило дебютанта турніру Гамбію неймовірно на першому місці в групі F, випередивши колишнього чемпіона Тунісу та Малі, залишивши лише один раунд групових ігор.

Гамбія та Малі забили пенальті, які були призначені після перевірки VAR. На 79-й хвилині у складі Малі реалізував Ібрагіма Коне. Але Гамбія, яка раніше зі штрафних ударами влучала у штангу та поперечину, на останній хвилині зберегла очко через Мусса Барроу.

В іншій грі цієї групи Туніс переконливо оговтався від дуже суперечливої ​​поразки від Малі, обігравши Мавританію, як і очікувалося, і представив єдину гру, яка пройшла відповідно до очікувань. Туніс переміг з рахунком 4-0, через вісім хвилин випередив 2-0, а капітан Вахбі Хазрі відзначився дублем у матчі, який міг би привернути більше уваги в будь-який інший день.

Раніше найбільш відома як найменша країна в материковій Африці, Гамбія не програла в перших двох іграх великого турніру, вигравши у Мавританії в першому матчі.

Сьєрра-Леоне вперше виступає на Кубку Африки за 26 років і тепер зіграла внічию проти двох важковаговиків в Алжирі та Кот-д'Івуарі, щоб залишитися без поразок після повернення до великого турніру після більш ніж двох десятиліть.

Перебуваючи за кілька секунд від перемоги, Кот-д'Івуар тримався, щоб уникнути поразки серед хаосу в кінці, коли Сангаре був винесений на носилках після того, як поранився, забив гол. Захисник Серж Ор'є змушений був залишатися воротарем протягом хвилини, що залишилася, оскільки Кот-д'Івуар використав усі свої заміни.

Кот-д'Івуар впав, незважаючи на те, що контролював пізні етапи та наполегливо працював, щоб вийти на виграшну позицію.

Франк Кессі з "Мілана" на 12-й хвилині пропустив пенальті для Кот-д'Івуару, а точніше блискуче відбив його воротар Сьєрра-Леоне Мохамед Камара, герой нічиї проти могутнього Алжиру.

Форвард «Аякса» Себастьєн Халлер зрештою вийшов Кот-д'Івуару вперед на 25-му місці.

Але Муса Камара зрівняв рахунок у ворота Сьєрра-Леоне на 55-му, і Кот-д'Івуару довелося знову битися.

Ніколя Пепе, здавалося, виграв його своїм гладко забитим голом, але помилка Сангаре змінила все в кінці.

Кот-д'Івуар опинився б у стадії плей-офф, якби втримався за перемогу. Він лідирує в групі, але тепер йому доведеться зіткнутися з Алжиром у своїй останній груповій грі, коли їхні долі висять на волосині в групі, через яку вони, як очікувалося, пройдуть.

Після першого тижня Кубка Африки Алжир і Кот-д'Івуар – не єдині великі команди, які хвилюються перед фінальними іграми груп, які починаються в понеділок.

Чотириразовий чемпіон Гани в даний час навіть не є однією з найкращих команд, що посідають третє місце, і Туніс не гарантує місце в нокаут. Сенегалу та Єгипту також потрібно попрацювати, щоб Садіо Мане і Мохамед Салах не вилетіли з Камеруну.