Шіффрін сповзає на Олімпіаду в Пекіні, коли підлітки роблять вплив

ПЕКІН: Подвійна золота призерка Мікаела Шіффрін випала у своїй гірко розчарованій стартовій гонці на Олімпіаді в Пекіні в понеділок, коли двоє підлітків дебютували на Іграх. Каміла Валієва, 15-річна росіянка, створила історію фігурного катання, ставши першою жінкою, яка здійснила чотириразовий стрибок на олімпійських змаганнях ––– і не задовольнилася цим, коли вона повторила це. А 18-річна китайська лижниця каліфорнійського походження Ейлін Гу стрималася, щоб закріпити місце у фіналі змагань Big Air на своєму луку на Іграх.

Діюча чемпіонка Шиффрін була серед фаворитів, щоб зберегти титул у жіночому гігантському слаломі та здобути третю золоту олімпійську медаль у своїй кар’єрі, але під яскравим ранковим сонцем вона допустила помилку біля вершини свого першого забігу, і її гонка завершилася. Шіффрін пообіцяла рухатися далі та швидко зосередитися на короткому слаломі в середу, більш технічному заході, в якому вона чотириразова чемпіонка світу. Без Шіффрін шведка Сара Гектор виграла гігантський слалом і здобула першу індивідуальну перемогу на великому чемпіонаті.

Досвід має значення: норвезький хлопець Шиффріна Олександр Аамодт Кілде завершив жалюгідний день для золотої пари лиж, коли він зміг фінішувати лише п’ятим у швидкісному спуску серед чоловіків, незважаючи на те, що він стартував як фаворит. Швейцарець Беат Феуз пройшов підступний курс, щоб виграти найпрестижнішу гонку в олімпійських лижах, покращивши свою бронзу з Пхьончхана чотири роки тому. Враховуючи досвід, 34-річний спортсмен пройшов 1 хвилину 42,69 секунди і фінішував на 0,10 секунди, випередивши 41-річного француза Йохана Клері, який став найстаршим чоловіком або жінкою в історії, який виграв олімпійську медаль у гірських лижах. Третім фінішував австрійець Маттіас Майєр, а Кільде відставав від переможця більше ніж на півсекунди.

На майданчику Big Air Shougang, де величезні промислові градирні створюють яскравий фон для рухів лижників у повітрі, які кидають виклик гравітації, Гу взяла свій олімпійський поклон. Підліток, який захопив Китай після переходу від Сполучених Штатів три роки тому, неправильно оцінила свою другу спробу, заплутавшись під час другого забігу. Вона відповіла знизуючи плечима та посміхнувшись, і під тиском зробила впевнену третю пробіжку, щоб вийти у фінал у вівторок ––– і дати собі шанс на золото.

Відскок: на критому стадіоні «Капітал» Валієва здійснила чотириразові стрибки ––– коли фігурист чотири рази обертається у повітрі –––, допомогла росіянам виграти золото у командному катанні. Тепер усі погляди будуть прикуті до підлітка в жіночому одиночному розряді наступного тижня, щоб побачити, чи зможе вона утримати росіян за титул, який вони виграли на двох останніх Олімпіадах. Канадський сноубордист Макс Паррот завершив чудове повернення через три роки після боротьби з раком, коли він виграв золото в слоупстайлі серед чоловіків. Папуга, який сказав, що хіміотерапія лишила його «нуль відсотків», коли йому поставили діагноз лімфома Ходжкіна в 2018 році, переміг 17-річного домашнього улюбленця Су Імін, щоб отримати золото. Голландська фігуристка Ірін Вуст стала першою людиною, яка виграла золоту медаль в особистому заліку на п’яти різних Олімпіадах ––– літніх чи зимових –––, зберегвши свій титул на дистанції 1500 метрів.

Зустріч Пен в Баху: Подалі від спорту в Пекіні, китайська тенісистка Пен Шуай сказала, що ніколи нікого не звинувачувала в сексуальному насильстві, в інтерв’ю, опублікованому в понеділок, і сказала, що звинувачення в тому, що високопоставлений китайський політик змусив її до сексу, викликало « величезне непорозуміння». Це сталося після того, як Міжнародний олімпійський комітет заявив, що Пенг зустрівся зі своїм президентом Томасом Бахом на Іграх у Пекіні. У листопаді Пен викликала занепокоєння у всьому світі, коли вона замовкла після свого звинувачення. Вона знову з'явилася на публіці майже через три тижні, а потім відкликала свою претензію, але побоювання за її безпеку та благополуччя залишилися. В інтерв’ю французькому спортивному щоденнику L’Equipe Пен повторила своє заперечення. «Я ніколи не говорив, що хтось чинив на мене сексуальне насильство», — сказав колишній перший гравець світу в парному розряді.