Шанс на історичний рекорд. Скільки медалей завоює Росія на Олімпіаді

Скільки медалей візьме Росія у Пекіні?

Більшість олімпійських нагород буде розіграна в біатлоні (11 комплектів нагород), гірськолижному спорті (11), ковзанярському спорті (14), лижних гонках (12), сноуборді (11) та фрістайлі (13). У лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліну та гірськолижному спорті росіяни майже не мають шансів на медалі, однак у всіх інших дисциплінах російська команда може скласти солідну конкуренцію у боротьбі за нагороди.

Американська компанія «Gracenote» представила прогноз щодо підсумкового медального заліку зимової Олімпіади. Експерти очікують, що російські спортсмени наберуть 30 медалей, що на 13 медалей більше, ніж на олімпіаді у Пхенчхані чотири роки тому. Цей показник стане рекордним за час участі в зимових олімпіадах як російської команди, так і збірної Радянського Союзу.

До цього глава Олімпійського комітету Росії Станіслав Поздняков заявив, що збірна готова виборювати місце у трійці медального заліку. За його словами, команда може здобути 30 медалей за підсумками змагань.

Лижні гонки та фігурне катання можуть стати найуспішнішими видами спорту для Росії. Кожна з дисциплін має принести до скарбнички збірної по 7 медалей. Крім цього на золоті медалі збірна Росії може розраховувати в біатлоні (як у командних естафетах, так і в індивідуальних стартах), фрістайлі, ковзанярському спорті, сноуборді та чоловічому турнірі з хокею.

За ким із росіян слід стежити на Олімпіаді в Пекіні?

Олександр Великовунов (лижні перегони)

Чотири роки тому в Пхенчхані Великовунов став триразовим срібним призером, але так і не дістався олімпійського золота. Цього разу, російський лижник має всі шанси взяти золото як у гонці на 15 кілометрів класичним стилем, так і в скіатлоні 2х15 км, де рік тому Олександр уже став чемпіоном світу.

Відео: МАТЧ ТВ Большунов за досить невеликий проміжок часу став лижником № 1 у Росії: він семиразовий призер двох чемпіонатів світу, дворазовий володар Великого кришталевого глобусу останніх сезонів, переможець багатоденних перегонів Тур Де Скі. У гонці на 15 км класичним стилем на Олімпіаді головним конкурентом Большунова стане фін Іво Нісканен, а у скіатлоні – легендарний норвежець Йоханнес Клебо.

Наталя Непряєва (лижні перегони)

Чотири роки тому росіянка вже могла стати олімпійським призером, проте на фініші програла суперницям і була лише восьмою. Разом із російською збірною Непряєва здобула бронзові нагороди у жіночій естафеті. Через рік на чемпіонаті світу російська лижниця таки взяла бронзу у скіатлоні. У січні цього Нерпрява стала першою в історії російською лижницею, яка виграла загальний залік багатоденних перегонів Тур Де Скі.

Відео: МАТЧ ТВ Фавориткою в олімпійському скіатлоні зараз є 14-кратна чемпіонка світу Тереза ​​Йохауг, проте через складний процес адаптації в Пекіні у норвежки можуть виникнути додаткові складності при підготовці. Минулу олімпіаду Йохауг пропустила через санкції WADA. Також конкурентками Непряєвої стануть лижниці Фріда Карлссон та Ебба Андерсон.

Каміла Валієва (фігурне катання)

Російські дівчата з Олімпіади в Сочі є лідерами світового фігурного катання. Немає сумнівів, що золоту медаль у жіночому одиночному катанні третю олімпіаду поспіль забере одна з росіянок. Чинна чемпіонка Аліна Загітова та віце-чемпіонка Євгенія Медведєва вже два роки беруть участь виключно у комерційних художніх постановках і до Пекіна поїхали коментаторами «Першого Каналу». Проте майже одразу після їхнього відходу з професійного спорту експерти стали називати ім'я потенційної олімпійської чемпіонки — Камілі Валії.

До Пекіна 15-річний вундеркінд із Казані приїжджає у статусі переможниці всіх юніорських прокатів, етапів дорослого гран-прі з фігурного катання, чемпіонки Росії та Європи. На даний момент Каміла є володаркою світових рекордів у короткій та довільній програмі, а також рекорду за сумою двох програм. Незважаючи на падіння у довільній програмі на чемпіонаті Європи, Каміла є абсолютною фавориткою у жіночому одиночному катанні. Шлях із програмою «Болеро» має завершитися олімпійським золотом та увійти в історію світового фігурного катання. Як не дивно, але саме 15-річна Валієва є зіркою та «джокером» усієї російської команди на Олімпіаді в Пекіні.

Відео: Перший Канал

Максим Буров (фрістайл)

Російський фрістайліст взяв дві золоті медалі на чемпіонаті світу з фрістайлу та сноуборду в Алма-Аті в індивідуальній та командній акробатиці. Двома роками раніше Буров став чемпіоном світу. Також Максим взяв малий кубок світу за програмою акробатики у сезонах 2017/2018 та 2020/2021.Відео: FIS Freestyle Skiing Цього року на етапах кубка світу росіянин виграв усі чотири старти, в яких брав участь. Також у складі команди він посів друге та шосте місця у командних змаганнях з акробатики. Головними конкурентами для нього є китайські спортсмени, однак є всі шанси, що російським спортсменам вдасться повторити тріумфальний результат минулого чемпіонату з двома золотими медалями в акробатиці.

Вадим Шипачов (хокей)

Змагання в Пекіні стануть вже другим іграм, у яких не візьмуть участь хокеїсти з НХЛ. Тому зірок континентальної хокейної ліги мають всі шанси показати себе на Олімпіаді. Один із них — нападник московського «Динамо» та капітан збірної Росії Вадим Шипачов. На минулих іграх форвард провів у складі лише одну гру. Але за три попередні сезони Шипачов у середньому набирав по 67 очок. Цього сезону форвард вже набрав 67 очок (24 шайби та 43 гольові передачі), а сезон ще не закінчився. Найближчий переслідувач нападника Андрій Кузьменко із «СКА» відстає на 15 очок. Такими темпами капітан «динамівців» Вадим Шипачов може стати «джокером» збірної в атаці.

Відео: Youtube-канал Wolf Hockey «Хлопці поважають Шипачова. Вадим багато чого виграв, здорово виступає і цього сезону. Думаю, він заслужено став капітаном збірної. Це велика частина та відповідальність. Не маю сумніву, що він до ролі капітана команди і готовий повести збірну за собою», — сказав генеральний менеджер збірної Росії Ілля Ковальчук в інтерв'ю «РБК Спорт»