Золотий хлопчик з Індії Нірадж Чопра номінований на Laureus World Sports Awards

Нірадж Чопра, перший в історії володар олімпійської золотої медалі з легкої атлетики з Індії, номінований на премію Laureus World Breakthrough of the Year 2022. Він є одним із шести номінантів на престижну премію.

Зі своїм другим кидком на висоті 87,58 метра Чопра став першим індійським легкоатлетом, який виграв індивідуальну золоту медаль на Олімпійських іграх 2020 року в Токіо, а іншим став Абхінав Біндра у стрільбі з пневматичної гвинтівки в 2008 році.

«Я радий бути номінованим на цю премію Laureus, і для мене велика честь бути визнаним у світі спорту за те, чого я досяг у Токіо», — сказав Чопра після номінації на нагороду.

«Від того, щоб бути дитиною в маленькому селі в сільській місцевості Індії, який займався спортом лише для того, щоб бути у формі, до того, щоб стояти на вершині олімпійського подіуму, це була досить насичена подорож. Я відчуваю привілей, що можу представляти свою країна і вигравати медалі Індії на світовій арені, а тепер отримати це визнання від Laureus і вважатися поряд з такими винятковими спортсменами - це справді особливе відчуття", - додав він.

Крім Ніраджа, інші п'ять спортсменів, які були номіновані на нагороду Breakthrough Award - це британка Емма Радукану, яка стала світовою тенісною сенсацією, вигравши Відкритий чемпіонат США у віці 18 років, росіянин Даніїл Медведєв, який виграв чоловічий титул на Флашинг Медоуз, футбольний вундеркінд ФК Барселона Педрі, 19 років, визнаний найкращим молодим гравцем на Золотому м'ячі, Юлімар Рохас, який побив 26-річний світовий рекорд у потрійних стрибках, і 20-річна плавчинка Аріарне Тітмус, яка двічі перемогла чемпіонку Кеті Ледекі на дистанціях 200 та 400 метрів у Токіо.

Колегія з понад 1300 провідних спортивних журналістів і мовників у світі відібрала номінантів у кожній із семи категорій для цьогорічної Laureus World Sports Awards. Переможці будуть визначені у квітні за результатами голосування Всесвітньої спортивної академії Laureus, найвищого світового спортивного журі, що складається з 71 найвидатнішої легенди спорту всіх часів.

Повний список номінантів:

Лауреус Спортсмен року світу:

Том Брейді (США) американський футбол - найкращий квотербек НФЛ, він виграв рекордний сьомий Суперкубок

Новак Джокович (Сербія) Теніс - виграв три турніри Великого шолома в 2021 році, збільшивши загальну кількість перемог у кар'єрі до 20

Келеб Дрессел (США) Плавання - видатний плавець у Токіо з п'ятьма золотими олімпійськими медалями

Еліуд Кіпчоге (Кенія) Легка атлетика - став третьою особою в історії, яка виграла послідовні олімпійські марафони

Роберт Левандовскі (Польща) Футбол - перевершив рекорд Герда Мюллера з 40 голів за сезон за Баварію

Макс Ферстаппен (Нідерланди) Motor Racing - виграв свій перший чемпіонат світу у Формулі-1 у 2021 році

Laureus Спортсменка року світу:

Ешлі Барті (Австралія) Теніс - №1 світу, виграла Вімблдон, другий у кар'єрі турнір Великого шолома

Еллісон Фелікс (США) Легка атлетика - обігнала Карла Льюїса як найбільш відзначеного олімпійця США з легкої атлетики

Кеті Ледекі (США) з плавання – виграла золоті медалі на дистанціях 800 та 1500 метрів вільним стилем у Токіо, а також дві срібні медалі

Емма МакКеон (Австралія) з плавання - виграла чотири золоті та три бронзи в Токіо, найбільше в особистому заліку

Алексія Путеллас (Іспанія) Футбол - капітан Барселони; виграла "Золотий м'яч" і стала найкращим гравцем року УЄФА

Елейн Томпсон-Гера (Ямайка) Легка атлетика - виграла Олімпійські ігри на 100 і 200 метрів і естафета 4х100 м

Лауреус Всесвітня команда року:

Чоловіча збірна Аргентини з футболу - виграла Кубок Америки; Перший міжнародний трофей Ліонеля Мессі у віці 34 років

Жіноча збірна Барселони з футболу (Іспанія) - виграла першу Лігу чемпіонів, перемігши англійський клуб "Челсі" з рахунком 4:0 Олімпійська збірна Китаю зі стрибків у воду - здобула золоті медалі в семи з восьми змагань, проведених у басейні в Токіо

Чоловіча збірна Італії з футболу - під керівництвом Роберто Манчіні виграла чемпіонат Європи вперше з 1968 року Mercedes-AMG Petronas Team Formula One (Німеччина) - виграла рекордний восьмий чемпіонат конструкторів

Мілуокі Бакс (США) Баскетбол - натхненний Джаннісом Адетокунмпо, виграв другий чемпіонат НБА

Нагорода Laureus Світовий прорив року:

Нірадж Чопра (Індія) Легка атлетика - виграв метання списа і став першим володарем олімпійського золота в Індії з легкої атлетики

Даниїл Медведєв (Росія) Теніс - виграв свій перший турнір Великого шолома, пропустивши лише один сет на Відкритому чемпіонаті США

Педрі (Іспанія) Футбол - 19, зіграно 53 рази в сезоні 2020/21 за Барселону, і кожну гру за Іспанію на Євро-2020

Емма Радукану (Великобританія) Теніс - став світовою сенсацією, коли виграла US Open у віці 18 років

Юлімар Рохас (Венесуела) Легка атлетика - побив світовий рекорд 26-річної давності, вигравши золото в потрійних стрибках у ТокіоАріарне Тітмус (Австралія) Плавання - 20 років, перемогла чемпіонку Кеті Ледекі на дистанціях 200 і 400 м в Токіо

Нагорода Laureus World Comeback of the Year:

Сімон Байлз (США) Гімнастика - після зняття в Токіо повернулася, щоб вибороти бронзу на бревні

Скай Браун (Великобританія) Скейтбординг - 13 років, отримавши перелом черепа, завоював бронзову медаль у Токіо

Марк Кавендіш (Великобританія) Велоспорт - витримав депресію, щоб виграти другий спринтерський титул Тур де Франс

Том Дейлі (Великобританія) Дайвінг - зробив операцію на коліні в червні, але виграв 10-метрову синхронну золото в Токіо

Марк Маркес (Іспанія) Мотоциклетний спорт – перша перемога за 581 день після відновлення після перелому руки на початку 2020 року

Аннемік ван Влейтен (Нідерланди) Велоспорт - виграв олімпійські гонки на час після того, як пропустив золото в шосейній гонці

Laureus Всесвітній спортсмен року з інвалідністю:

Діде де Гроот (Нідерланди) у теніс на інвалідних візках - перший гравець, який завершив календарний рік "Золотого шолома"

Марсель Хуг (Швейц) Легка атлетика на інвалідних візках - виграв золоті медалі Паралімпійських ігор на 800, 1500, 5000 м і марафоні

Шінго Куніеда (Японія) Теніс на інвалідних візках - герой країни-господаря, виграв четверте Паралімпійське золото в кар'єрі

Jetze Plat (Нідерланди) Паралімпійський велоспорт / Паратриатлон - виграв три золоті медалі Паралімпійських ігор у двох видах спорту

Сусана Родрігес (Іспанія) Para Triathlon - виграла золото в Токіо в триатлоні PTVI, її перша паралімпійська медаль

Сара Сторі (Великобританія) Пара Велоспорт - виграла три золоті медалі в трьох змаганнях, завдяки чому її кар'єра досягла 17

Laureus World Action Sportperson of the Year Award:

Італо Феррейра (Бразилія) Серфінг - у Токіо став першим в історії володарем золотої олімпійської медалі з серфінгу

Альберто Гінес (Іспанія) скелелазіння - 18 років, піднявся на 15-метрову стіну за 6,42 секунди і виграв золото зі швидкісного скелелазіння

Юто Хорігоме (Японія) Скейтбординг - виграв перше в історії олімпійське золото скейтбордингу на радість приймаючої країни

Карісса Мур (США) Серфінг - вперше в історії виграла олімпійське золото серед жінок, а потім додала свій п'ятий титул чемпіона світу

Моміджі Нішія (Японія) скейтбординг - у 13 років виграла першу в історії золоту олімпійську медаль у вуличних змаганнях серед жінок

Бетані Шрівер (Великобританія) BMX - перша жінка, яка виграла золото як на Олімпійських іграх, так і на чемпіонатах світу в одному році

Премія Laureus Sport for Good

Програми, призначені експертною групою відбору; Академія Laureus обирає переможця

Ich Will Da Rauf! (Німеччина) Скелелазіння - інваліди та неінваліди діляться випробуванням на стіні для скелелазіння

Juca pe Cagna (Італія) Multi-sport - забезпечує безпечні місця для гри подалі від впливу злочинності

Kick 4 Life (Лесото) Football - підтримує молодих людей через медичну освіту та тестування на ВІЛ

Lost Boyz Inc (США) Бейсбол - використовує бейсбол у Чикаго, щоб зменшити насильство та покращити соціальні умови

Monkey Magic (Японія) Climbing - сприяє вільному лазінню для людей з вадами зору