Чен виграв олімпійське золото з фігурного катання, а суперник Ханью впав двічі

ПЕКІН: Натан Чен здобув домінантне золото з фігурного катання за свій перший олімпійський титул, оскільки чинний чемпіон Юдзуру Ханю двічі впав на лід і не зміг виграти медаль у Пекіні в четвер. Одна з найбільш очікуваних подій Ігор сталася, коли МОК відмовився коментувати зареєстрований випадок допінгу за участю іншої фігуристки, 15-річної російської сенсації Каміли Валієвої. У шостий день змагань у столиці Китаю було розібрано вісім золотих медалей, а американці Чен і Хлоя Кім у хафпайпі з сноуборду перемогли суперників і виграли дві з них. Олімпійський титул був єдиним головним призом, який уникав триразового чемпіона світу Чена, але нарешті він виграв золото із загальним балом 332,60, тоді як японський дует Юма Кагіяма, 310,05, та Уно Шома здобули срібло та бронзу. Ханю був четвертим. Піднесений Чен сказав:

Ханю гнався за третім олімпійським золотом, але, розпочавши день восьмий після невтішної короткої програми, японська ікона розійшлася з безкоштовною програмою, яка включала спробу чотириразового акселя – те, чого жоден фігурист ніколи не брав участь у змаганнях. Так залишається після того, як «Льодяний принц» впав двічі, один раз намагаючись здійснити горезвісно важкий стрибок. Катаючись під «Rocket Man» Елтона Джона, Чен виправдав своє прізвисько «Quad King» у заході, в якому 22-річний хлопець здійснив п’ять чотириразових стрибків під захоплені вигуки натовпу.

Сенсаційна Кім: Після того, як США в середу виграли своє перше золото в Пекіні зі сноубордистом Ліндсі Якобелліс, тепер у них є ще два. 21-річна сенсація на сноуборді Кім здобула титул у хафпайпі лише після першого з трьох забігів, набравши колосальні 94,00 бала, щоб стати фактично непереборним лідерством. Кім стала наймолодшою ​​жінкою, яка виграла олімпійську медаль зі сноуборду, коли виграла золото в хафпайпі у 17-річному віці на Іграх у Пхьончхані 2018 року.

Вона взяла дворічну перерву в змаганнях після успіху на Олімпійських іграх, оскільки їй було важко впоратися з тиском слави. На гірськолижних схилах Йоганнес Штрольц виграв золото в альпійському комбінаті – наслідуючи тріумф свого батька на Олімпійських іграх 1988 року в Калгарі. Штрольца не так давно австрійська команда покинула, і йому довелося фінансувати себе, навіть деякий час працюючи дорожнім поліцейським. Норвегія та Німеччина очолюють таблицю медалей з п’ятьма золотими медалями, Австрія та Швеція – по чотири.

Затьмарено: Але дія на снігу та льоду була затьмарена після того, як російські ЗМІ повідомили, що 15-річна зірка фігурного катання Валієва, яка цього тижня привела Росію до командного золота на Іграх, дала позитивний результат на заборонений серцевий препарат перед Олімпіадою. Позитивний тест може коштувати Росії командного золота, а також загрожує участі Валієвої в особистому заліку, який стартує у вівторок. Російські спортсмени беруть участь на Іграх у Пекіні від Олімпійського комітету Росії (ОКР) після того, як країна була заборонена через масштабну державну схему застосування допінгу на Олімпіаді 2014 року в Сочі.

Зразок, про який йде мова, було отримано до того, як Валієва виграла чемпіонат Європи минулого місяця, повідомляє РБК пізно в середу. Виявленим препаратом є триметазидин, метаболічний засіб, який призначають для лікування стенокардії та запаморочення, повідомляє газета «Коммерсант». Він заборонений Всесвітнім антидопінговим агентством, оскільки може підвищити ефективність кровотоку та підвищити витривалість. Окремо, іранський гірськолижник Хосейн Савех Шемшакі був відсторонений від Олімпіади через позитивний результат тесту на анаболічний стероїд.