Головні події Кубка африканських націй-2022

Баку, 9 лютого,

Днями відгримів черговий розіграш КАН, який, крім суто футбольних речей, подарував нам ще й традиційну колекцію найрізноманітніших курйозів. Давайте згадаємо найголовніші з них.

Як повідомляється, Дика помилка голкіпера Кот-д'Івуару - один з головних фаворитів турніру зійшов з дистанції вже на стадії 1/8 фіналу, поступившись путівкою до наступного раунду Єгипту в серії післяматчевих пенальті, але групу хлопці з Берега Слонової Кістки пройшли дуже впевнено, набравши 7 очок із 9 можливих.

Єдина втрата дорогоцінних пунктів сталася у другому турі у зустрічі зі Сьєрра-Леоне. Івуарійці відкрили рахунок зусиллями Себастьєна Аллера, потім Ноа Камара потужним ударом під перекладину його зрівняв, але на 65-й хвилині Ніколя Пепе вдався класний удар у дальній кут.

Кот-д'Івуар мав ще кілька моментів і спокійно вів матч до своєї перемоги, але в компенсований до другого тайму час незрозумілу помилку припустився воротар "слонів" Бадра Алі Сангаре, який у простій ситуації подарував м'яч супернику. Альхаджі Камара був точний.

Дивовижний арбітр, що заплутався у часі

Матч Тунісу та Малі на груповому етапі не віщував нічого видатного, таким він за підсумком і став у ігровому плані (0:1), але запам'ятається всім надовго завдяки чудацтвам замбійського рефері Жанні Сіказве.

Ще під час зустрічі він кілька разів звертався до ВАРу на предмет потенційних пенальті, а наприкінці, на 86-й хвилині, вирішив чомусь закінчити гру та дати фінальний свисток.

Обурення команд-учасниць трохи протверезило Сіказве, який відновив поєдинок, проте далі він вирішив виписати дуже спірну червону картку форварду малійців Ель-Білалю Туре. Помічники арбітра наполягали на жовтій, але він був непохитний.

Найсмішніше, що після фейлу з фінальним свистком за чотири хвилини до кінця основного часу реф не зупинився, остаточно закінчивши матч на позначці 89 хвилин і 48 секунд.

Можна тільки гадати, що б зробили з невдалим рефері, який, між іншим, працював на ЧС-2018, якби до нього дістався розлючений натовп.

Неправильний гімн Мавританії

У поєдинку Мавританії та дебютанта Кубка Африканських Націй Гамбії (до речі, футболіста, яка відразу ж вийшла в плей-офф турніру!) традиційно виявилася замало, зате перед стартовим свистком чергову помилку допустили організатори.

Справа в тому, що вони тричі поспіль включали неправильний гімн мавританців, у результаті виконавши лише національну пісню гамбійців, так що першим довелося виконувати гімн власними силами.

Дивна прес-конференція

В одному з чвертьфіналів КАН-а мали схльоснутися відкриття турніру Буркіна-Фасо та Туніс.

Під час передматчевої прес-конференції тунісців до зали увірвалася невідома людина, зібрав мікрофон та іншу техніку, після чого вирушив додому.

Після з'ясування подробиць цього інциденту виявилося, що оргкомітет турніру орендував апаратуру у компанії, членом якої був згаданий незнайомець, проте не заплатив за їх експлуатацію. Таким чином компанія вирішила відшкодувати відсутність коштів, читай, просто виставив оргкомітет клоунами на весь світ у цій ситуації. Ви можете уявити собі щось подібне до того ж чемпіонату Європи?!

Унікальний поєдинок Камеруну проти Коморських островів

Поєдинок 1/8 фіналу між господарями турніру та Коморами запам'ятався низкою дивовижних обставин.

По-перше, через ковід у всіх трьох воротарів у заявці останнім довелося ставити у ворота польового гравця. Подібна честь випала захисникові Аяччо Шакеру Аль-Хадуру, зростання якого критично низьке для гравця цього амплуа – лише 175 см.

Крім ряду кострубатих, але ефектних сейвів, що дозволили його команді до останнього триматися в строю в матчі з фаворитом навіть удесятьох (видалення вже на 7-й хвилині заробив Наджим Абду!), він таки пропустив два м'ячі від Карла Токо Екамбі та Венсана Абубакара , А у відповідь його товариші забили лише одного разу, але Комори все одно можуть пишатися собою!

Усього шість допущених ударів у площину своїх воріт за подібних обставин – дорогого стóіт!

Якби ще в організаційному плані вони робили все відповідно до самовідданості та результатів на полі – ціни б їм не було, а то подібні методи вирішення проблеми з ігровим номером для Аль-Хадура виглядають справжнім пережитком минулого.