Додатковий пенальті Хаверца гарантує Челсі титул клубного чемпіонату світу

АБУ-ДАБІ: Кай Хаверц забив пенальті в додатковий час, коли «Челсі» переміг бразильський «Палмейрас» з рахунком 2-1 у фіналі клубного чемпіонату світу в суботу, щоб поповнити свою колекцію основних трофеїв. Чудовий удар головою Ромелу Лукаку дав чемпіонам Європи перевагу на 54-й хвилині, але Рафаель Вейга зрівняв рахунок з позиції переможця Кубка Лібертадорес лише за годину в Абу-Дабі. Хаверц, герой фіналу Ліги чемпіонів проти «Манчестер Сіті», знову став переможцем матчу «Челсі», реалізувавши пенальті на 117-й хвилині після огляду VAR. "Це дивовижно. Після чемпіонів Європи ми стали чемпіонами світу. Звучить краще», — сказав Хаверц Channel 4. «Я нервував (виконав пенальті), я повинен бути чесним. Це великий штраф. Це просто божевілля. Добре, що я зберіг нерви. Я дуже щасливий." «Я завжди в дитинстві мріяв про це. Це дивовижне відчуття для мене", - додав він.

Тепер "Челсі" отримав усі можливі трофеї з моменту придбання клубу Романом Абрамовичем у 2003 році та став третьою англійською командою, яка виграла світовий турнір після "Манчестер Юнайтед" і "Ліверпуля". "Блакитні" помстилися за поразку від "Корінтіансу" з рахунком 1:0 у фіналі 2012 року, але у них буде мало часу, щоб відсвяткувати критичну частину на горизонті, коли повернуться до Лондона. Вони зустрінуться з Ліллем у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів по обидві сторони фіналу Кубка Ліги проти Ліверпуля та п’ятого раунду Кубка Англії, граючи в чотирьох різних змаганнях за 12 днів.

Тренер Челсі Томас Тухель повернувся в бліндаж, вилетівши до Абу-Дабі в п'ятницю після того, як пропустив дві останні ігри після позитивного тесту на Covid-19. Едуард Менді повернувся у ворота після перемоги Сенегалу в Кубку африканських націй за рахунок Кепи Аррізабалаги, чия значно покращена форма, ймовірно, приверне інтерес інших клубів влітку. Занепад «Челсі» у Прем’єр-лізі збігся з відсутністю авторитету та переконаності, і, незважаючи на те, що вони контролювали володіння, лише в кінці першого тайму вони змусили Вевертона відбити. Навіть тоді здавалося, що пекучий драйв Тьяго Сілви на відстані розширюється.

На відміну від цього, Палмейрас двічі лишився скаржитися на свою недостатню ефективність, оскільки Дуду завдав удару широко, перш ніж Андреас Крістенсен зробив ключове втручання, щоб звести нанівець багатообіцяючу атаку для бразильців.

Лукаку наголошує на нагоді: Лукаку насилу виправдав очікування після повернення в «Челсі» з міланського «Інтера» як рекордного підписника клубу, але бельгієць забив два голи в таких же іграх на початку другого тайму. Каллум Хадсон-Одоі, отримавши кивок на лівого крайнього захисника, натиснув на хрест, і Лукаку злетів над двома захисниками до влади за межі Вевертона. Крістіан Пулішич, який на 30-й хвилині вийшов на поле замість травмованого Мейсона Маунт, згорнувся невдало після акуратної гри з Лукаку, але «Челсі» дав Палмейрасу шлях назад, коли Сілва впорався з воротарем.

Австралійському рефері Крісу Біту було рекомендовано переглянути інцидент на моніторі бокової лінії, оскільки гравці та тренер Палмейраса Абель Феррейра подали апеляцію, і він майже відразу вказав на місце. Вейга, який потрапив у ворота під час перемоги над Аль-Ахлі з рахунком 2:0, стримався, щоб пробити пенальті за Менді, його зустріли ревами багатьох із майже 32 871 присутніх ––– більшість у зелено-білих костюмах Палмейраса. Пулішич знову завдав удару вузьким кроком після приємного перерви, і додатковий час не став несподіванкою: «Челсі» змусив грати додаткові 30 хвилин вдруге за тиждень.

Шалена сутичка у штрафній на 6 ярдів привела Пулішича до штанги, хоча офсайд під час нарощування виключив би будь-який гол. Тімо Вернер згорнувся, коли час йшов, а Палмейрас глибоко захистився, але «Челсі» здобув пізній прорив, коли Луан був покараний за те, що заблокував залп Сезара Аспілікуети рукою. Хаверц відправив Вевертона неправильним шляхом, щоб викликати бурхливі святкування, і гірка ніч для Палмейраса завершилася тим, що вони закінчили з 10 чоловіками після того, як Луан був висланий за те, що він знищив німця.