Лос-Анджелес Ремс вдруге в історії переміг у Супербоулі

Клуб Національної футбольної ліги (НФЛ) "Лос-Анджелес Ремс" обіграв "Цинциннаті Бенгалс" у матчі за Супербоул. Гра завершилась із рахунком 23:20.

Рахунок у грі в середині першої чверті відкрив ресівер «Ремс» Оделл Бекхем, який упіймав пас від квотербека Дрю Стеффорда в заліковій зоні суперника. Цю атаку завершив кікер Метт Гей, який реалізував екстра-поінт, після чого "Лос-Анджелес" повів - 7:0. Наприкінці чверті «Бенгалс» набрали три очки завдяки точному удару кікера Евана МакФірсона з 29 ярдів.

На початку другої чверті "Ремс" заробили ще один тачдаун: цього разу Стеффорд знайшов передачею Купера Каппа, який зробив рахунок 13:3. Замість екстра-поінту тренерський штаб «Лос-Анджелеса» вирішив розіграти двоочкову комбінацію, проте цей задум завершився перехопленням м'яча.

За шість хвилин до кінця першої половини матчу гравці «Цинциннаті» розіграли трюкову комбінацію, в результаті якої ресівер Ті Хіггінс із передачі раннінбека Джо Міксона приніс своїй команді ще шість очок. Макфірсон зробив рахунок 13:10, точно пробивши екстра-поїнт.

Друга половина гри почалася з тачдауна "Бенгалс": вже на 12 секунді Ті Хіггінс вивів свою команду вперед. У цьому епізоді квотербек Джо Барроу зробив пас на 75 ярдів. Хіггінс під час прийому м'яча порушив правила, але арбітри цього не помітили. Макфірсон додав екстра-поінт і рахунок став 17:13 на користь «Цинциннаті».

За кілька хвилин кікер «Бенгалс» вдало реалізував філд-гол, додавши в скарбничку своєї команди ще три очки — 20:13. У третій чверті "Лос-Анджелес" зумів скоротити відставання в рахунку: філд-гол з 41-го ярду забив Метт Гей.

Аж до кінця гри «Цинциннаті» вів у рахунку 20:16, проте за півтори хвилини до фінального свистка Купер Капп заробив ще один тачдаун із передачі Стеффорда. Остаточний рахунок у грі встановив кікер "Ремс", який реалізував екстра-поінт.

MVP (найцінніший гравець) матчу був визнаний Купер Капп. Він став лише восьмим ресивером історії, удостоєним цієї нагороди. Крім того, Капп став другим гравцем за всю історію НФЛ, який в одному сезоні отримав приз MVP Супербоула і став найкращим гравцем нападу в регулярному чемпіонаті (1989-го подібне вдалося квотербеку Джо Монтане).

Матч пройшов на арені SoFi Stadium, який розташований в Інглвуді (штат Каліфорнія). Цей стадіон – домашня арена «Ремс» та ще однієї команди НФЛ – «Лос-Анджелес Чарджерс». Це другий рік поспіль, коли один із учасників вирішального матчу сезону зіграв на своєму домашньому стадіоні. Минулого року «Тампа-Бей Бакканірс» став першим клубом в історії, який зіграв матч за Супербоул на своєму стадіоні. Натомість номінальними господарями 56-го за рахунком Супербоула в результаті жереба стали футболісти «Цинциннаті», тобто ситуація, коли команда, яка грає на своєму стадіоні в Супербоулі, офіційно стала гостьовою, відбулася вперше в історії ліги.

Супербоул є найрейтинговішим заходом у США та щорічно збирає біля телевізійних екранів понад 100 млн глядачів. У перерві між другою та третьою чвертю традиційно проводиться ефектне музичне шоу – цього року у ньому брали участь репери Snoop Dogg, Dr. Dre, Eminem та Кендрік Ламар, а також R&B-виконавиця Мері Джей Блайдж.

Цього сезону «Лос-Анджелес Ремс» здобув 12 перемог при 5-ти поразках у регулярному чемпіонаті. Показник «Цинциннаті Бенгалс» виявився скромнішим (10 перемог при 7 поразках). Обидві команди стали першими у своїх дивізіонах. У плей-офф «Лос-Анджелес» спершу обіграв «Арізону Кардиналс» (34:11), потім несподівано для багатьох переграв торішнього переможця Супербоула «Тампу» (30:27), а у фіналі конференції був сильніший за «Сан-Франциско Форті Найнер (20:17).

«Цинциннаті», на влучення якого навіть у плей-офф мало хто ставив, у першому раунді обіграв «Лас-Вегас Райдерс» (26:19), у другому сенсаційно переміг «Теннессі Тайтенс» (19:16), а у фіналі конференції здійснив ще одне диво: вибив із боротьби за трофей головного фаворита «Канзас-Сіті Чіфс», у складі якого грає Патрік Махоумс, найоплачуваніший спортсмен у світі.

Супербоул: як рекламодавці підготувалися до головної телеподії США Інші «Бенгалс» повторили результат «Кароліни Пантерз» 2003 року та «Сан-Франциско» 1981 року, коли команда вийшла в Супербоул через два роки після отримання першого вибору на драфті (тобто стала найгіршою командою у попередньому сезоні). На драфті 2020 року «Цинциннаті» вибрали під першим номером квотербека Джо Барроу, а через рік взяли під п'ятим піком ресівера Джамарра Чейза. Обидва гравці стали лідерами команди і вивели її в Супербоул, який став для «Бенгалс» третім в історії (раніше клуб грав у головному матчі сезону 1981-го та 1988-го, але обидва рази програв «Сан-Франциско»).