Найкращий результат Росії з медалей. Що запам'ятався 10-й день Олімпіади

Медальний залік після 10-го дня Олімпіади

Фото: РБК Російські олімпійці показали на Іграх у Пекіні найкращий результат в історії країни за кількістю нагород різної проби в перший тиждень зимових Олімпіад.

З початку Олімпіади російські спортсмени здобули 17 нагород різної проби — чотири золоті, п'ять срібних та вісім бронзових медалей. У медальному заліку Ігор у Пекіні збірна Росії йде на сьомому місці.

Раніше найкращими за кількістю нагород різної проби першого тижня для російської збірної були домашні Ігри-2014 у Сочі. Там росіяни здобули на момент кінця першого тижня змагань 16 нагород, з яких золотих також було чотири (ще сім срібних та п'ять бронзових нагород).

На першому етапі від збірної Росії стартував Олексій Червоткін і вже при передачі естафети зумів створити перевагу 20 секунд. Далі Олександр Большунов збільшив відрив до 50 секунд і передав естафету срібному призеру Денису Спіцову. Третій гонщик у команді зумів не лише не розгубити відрив, а й збільшив його майже до однієї хвилини. На заключному етапі норвежець Йоханнес Клебо почав скорочувати відставання від російського фінішора Сергія Устюгова, проте наблизитись до росіянина норвежець так і не зміг. Устюгов наодинці та з прапором фінішував першим.

Відео: Olympics Росіяни вперше виграли лижну естафету на Олімпіаді з 1980 року. Історичне досягнення!

Провал у жіночому біатлоні

Норвезька спортсменка Марте Рейселанд прийшла першою до фінішу у біатлонних перегонах на Олімпійських іграх у Пекіні. Найкращою з росіянок стала Уляна Нігматулліна, яка посіла 11-те місце з результатом 37:33.2 (три промахи). Інші росіянки показали такі результати:

23. Ірина Казакевич (Росія) - 38:25.8 (три промахи);

26. Крістіна Резцова (Росія) - 38:41.6 (сім промахів);

41. Світлана Миронова (Росія) - 40:25.4 (шість промахів).

Після перегонів Світлана Миронова відмовилася спілкуватися з журналістами, пославшись на те, що про неї погано пишуть.

Бронза у чоловічому біатлоні

Російський біатлоніст Едуард Латипов посів третє місце у гонці переслідування (пас'ют) на 12,5 км на Олімпійських іграх у Пекіні.

Поборотися за золото Латипову завадив промах на останньому вогневому рубежі. Росіянин пішов на останній відрізок гонки з невеликою перевагою перед Бе та італійцем Лукасом Хофером, проте на фініші програв норвежцю сім секунд.

Відео: Olympics Раніше росіяни жодного разу не завойовували олімпійські медалі у чоловічих перегонах переслідування.

Росіянин Максим Цвєтков прийшов до фінішу 17-го. Ще двоє росіян Олександр Логінов та Данило Серохвостов завершили гонку на 27-му та 39-му місці відповідно. Латипов приніс російській збірній другу медаль у біатлоні на цій Олімпіаді.

Срібло у шорт-треку

Росіянин Костянтин Івлієв посів друге місце у забігу на 500 м за шорт-треком на Олімпійських іграх у Пекіні. Перемогу у забігу отримав представник Угорщини Лю Шаоанг із результатом 40,338. Івлієв поступився йому 0,093 секунди. Третє місце зайняв канадець Стівен Дюбуа (40,669).

Івлієв приніс Росії другу медаль у шорт-треку на цій Олімпіаді. Декілька днів тому Семен Єлістратов взяв бронзу на дистанції 1500 м. Він боровся за друге місце з Дюбуа. Для розподілу місць знадобився фотофініш. Зрештою судді зафіксували, що росіянин програв канадцю 0,013 секунди.

Збірна Китаю з шорт-треку є головним конкурентом росіян за олімпійські медалі на Іграх у Пекіні. Про це «РБК Спорт» заявила олімпійська чемпіонка з ковзанярського спорту та депутат Держдуми Світлана Журова.

«Наші спортсмени – великі молодці. Івлієв величезний молодець, пишаємося ним. Я рада за шорт-трек, переживаю за ковзани. Сподіваюся, що сьогодні буде медаль у ковзанярів. Стільки ковзанок побудовано в Росії для фігурного катання, хокей та шорт-треку, що ми повинні цей вид спорту розвивати. Китайці зробили серйозну ставку на шорт-трек, готові взяти весь подіум», - сказала Журова.

Срібло у ковзанярському спорті

Російська ковзанярка Ангеліна Голікова посіла третє місце у забігу на дистанції 500 м на Олімпійських іграх у Пекіні. Перший результат показала американка Ерін Джексон (37,04), слідом фінішувала японка Міхо Такагі (+0,08). Голікова відстала від представниці США на 0,17 секунди.

Відео: Olympics У ковзанярському спорті Росія завдяки Голіковій взяла на цій Олімпіаді першу нагороду. Найбільше медалей у ковзанах у Нідерландів (чотири золота, три срібла та бронза). Далі йдуть шведи (два золота), а також американці та китайці (по одній золотій нагороді).

Всесвітнє антидопінгове агентство влаштує перевірку оточення фігуристки Валієвої

Також у неділю відбулося засідання CAS у справі у позитивній допінг-пробі Камілі Валії. Сама спортсменка вступила у судовому процесі дистанційно. Підсумки оголосять пізніше.