Спорт Новини

Спринтер Івлієв став другим на дебютній Олімпіаді

Росія (bbabo.net), - Як зазвичай говорять про дітей зі спортивних сімей, навчився кататися на ковзанах/лижах/велосипеді раніше, ніж навчився ходити. Приблизно так і було з Костянтином Івлієвим. У шість років він уже впевнено тримався на ковзанах. Інакше й бути не могло. Мама Єлизавета Івлієва - чемпіонка Європи з шорт-треку у жіночій естафеті у 2004 та 2006 роках. Папа Олексій Івлієв брав участь у чемпіонатах світу, був тренером національної збірної. Зараз обидва батьки також на тренерській роботі.

Костянтин, на радість усієї сім'ї, досягнення старшого покоління вже перевершив. Він переможець (змішана естафета, 3000 м) та срібний призер (1500 м) Європейського юнацького Олімпійського фестивалю 2017 року. У 2021-му вже виграв дорослий чемпіонат Європи на дистанції 500 м. Незважаючи на те, що йому всього 21, та й послужний список невеликий, вважався одним із претендентів на медалі Ігор-2022.

У кваліфікації спринту Івлієв аванси почав відпрацьовувати. Показав другий час, програвши лише чемпіону Олімпіади-2018 на 500-метрівці китайцю У Дацзіну. Вже у фіналі поступився ще одному дуже гідному супернику, угорцю китайського походження Шаоану Лю – чемпіону Пхенчхана в естафеті, чемпіону світу 2021 року на 500-метрівці, бронзовому призеру на дистанції 1000 м тут, у Пекіні.

У фінальному забігу Івлієв фінішував із результатом 40,431 секунди. Шаоангу Лю був трохи попереду (40,338 с). Третє місце зайняв канадець Стівен Дюбуа (40,669). Ще один росіянин Павло Сітніков став другим у фіналі В (41,217).

- Мій козир – швидкий старт. Тому на всіх стадіях викладався максимально, щоб реалізувати свою перевагу і щоб у фіналі була зручніша доріжка. Першим бігти набагато комфортніше, ніж у спину, – зазначив Івлієв у розмові з журналістами. - І взагалі, як не дивно, не відчував жодного тиску чи дискомфорту через те, що це – Олімпіада. Не було мандражу або спітнілих долонь. Я біг і отримував задоволення від змагань, навколишнього оточення. І зрештою прибіг до медалі. Це ж круто.

Пекін-2022 – дебютна Олімпіада для Івлієва. У наступному олімпійському циклі ми точно ще почуємо про цього хлопця - високого, кучерявого, зухвалого і, як зазначають експерти, холоднокровного. Сам спортсмен теж зізнався: "В останньому забігу швидкість була велика, важко було пролізти. Прикривав брівку, щоб мене не обігнали, намагався охороняти свою позицію". З огляду на суддівство на олімпійському турнірі він грамотно провів забіг. Можна було ризикнути й у сенсі поборотися за " золото " . Шорт-трек таки контактний вид спорту. Але й правила щодо перешкод супернику тут є суворими. Ми вже пережили дискваліфікацію нашої команди у змішаній естафеті та невдачі Софії Просвірнової на особистих дистанціях. Ще більш образлива ситуація сталася з одним із кумирів Івлієва. На дистанції 1000 м Шандор Шаолінь Лю, брат чемпіона на 500 м, прийшов до фінішу першим і вже святкував перемогу з тренерським штабом, коли судді дали йому жовту картку за порушення правил під час забігу. У результаті чемпіон "упав" на останнє місце. На перше піднявся китаєць Жень Цзивей, за ним підтягнувся його співвітчизник Лі Веньлун. Третє місце - як компенсація - зайняв Шаоанг Лю. Тож у своєму фіналі Івлієв усе правильно зробив. А досвід допоможе йому у майбутньому.

Костянтин Івлієв прийшов на ковзанку у шість років. Займався хокеєм та шорт-треком

Хоча і зараз ще буде можливість проявити себе. Потрібно тільки заспокоїтись, відволіктися – послухати улюблений реп, зіграти у комп'ютерну гру – і знову на старт. Чоловіча збірна Росії з шорт-треку – у складі Івлієва, Семена Елістратова, Павла Ситникова та Дениса Айрапетяна – кваліфікувалася у фінал A в естафеті на 5000 метрів. Хлопці посіли друге місце у другому півфіналі. У головному забігу суперниками росіян стануть збірні Канади, Італії, Південної Кореї та Китаю. Нагадаємо, що у Пекіні Єлістратов виграв "бронзу" на дистанції 1500 метрів. А ще він – олімпійський чемпіон Сочі в естафеті. Тож вболіваємо за хлопців 16 лютого.