Історичний фінал та призові. Як виступили казахстанці у дев'ятий медальний день Олімпіади-2022

Сьогодні, 13 лютого, на Олімпіаді-2022 у Пекіні відбувся дев'ятий медальний день, повідомляє кореспондент bbabo.net. На перше місце у медальному заліку вийшла збірна Норвегії.

Серед представників Казахстану найближчим до завоювання медалі був шорт-трекіст Абзал Ажгалієв. Прапороносець збірної дістався фіналу на дистанції 500 метрів. У вирішальному заїзді він став четвертим. Золото у цьому виді програми виграв угорський шорт-трекіст Лю Шаоан. Срібло у росіянина Костянтина Івлієва, а бронзовим призером Олімпіади став Стівен Дюбуа з Канади.

Крім Ажгалієва, у цій дисципліні були представлені ще два казахстанці – Денис Нікіша та Аділь Галіахметов. Нікіша вийшов у фінал В, посівши підсумкове восьме місце. Галіахметов вибув за підсумками 1/4 фіналу.

Додамо, що Ажгалієв увійшов до історії, ставши першим казахстанцем на Олімпіаді, який виступив у фіналі індивідуальних змагань у шорт-треку на 500 метрів. Окрім того, він подвоїв призові.

Казахстанець створив історію на Олімпіаді у Пекіні

Ковзанярка Катерина Айдова - ще один прапороносець збірної Казахстану- була представлена ​​на дистанції 500 метрів. Вона посіла 20 місце з часом 38,54 секунди, поступившись майже дві секунди переможниці Ерін Джексон зі США. Срібло здобула японка Міхо Такагі, а бронза на рахунку росіянки Ангелини Голікової.

У біатлоні виступили два представники Казахстану. Галина Вишневська-Шепоренко у фіналі перегонів на десять кілометрів серед жінок із чотирма промахами посіла 52-е місце.

Чемпіонкою у цій дисципліні стала норвежка Марті Олсбю-Ройселан. Срібло у Ельвіри Еберг із Швеції, а бронзову нагороду приміряла ще одна норвежка Тіріль Екхофф.

Олсбю-Ройселан завоювала третє золото на іграх у Пекіні. Раніше вона стала чемпіонкою у змішаній естафеті та спринті, також у її скарбничці бронза в індивідуальній гонці.

Біатлоністка знепритомніла на фініші гонки на Олімпіаді-2022. Її забрали на руках

У перегонах на 12 кілометрів серед чоловіків виступив Олександр Мухін. Він зайняв передостаннє, 57 місце, допустивши вісім промахів.

Золоту медаль завоював француз Кентен Фійон Майє. Срібло у Тар'єй Бе з Норвегії, а бронза - у росіянина Едуарда Латипова.

Для французького біатлоніста це друге золото у Пекіні. Раніше він переміг у індивідуальних перегонах на 20 кілометрів. Також француз має дві срібні нагороди – у спринті на десять кілометрів та у змішаній естафеті.

Гірськолижник Захар Кучин виступав у гігантському слаломі. На жаль, йому не вдалося фінішувати у першій спробі через помилку, через що він не брав участь у другому заїзді.

Чемпіоном у цій дисципліні став швейцарець Марко Одерматт. Словенець Зан Краньєц вирушить на батьківщину зі сріблом, а бронза у француза Матьє Лютого.

Зазначимо, що у фрістайл-акробатиці мали виступити Жанбота Алдабергенова та Акмаржан Калмурзаєва. Але кваліфікаційний старт серед жінок через негоду було перенесено на 14 лютого.

Наші медалі

Всього Казахстан 0 0 0 0

ТОП 5 медалістів

/i Всього 1 Норвегія 9 5 7 21 2 Німеччина 8 5 1 14 3 США 6 5 1 12 4 Нідерланди 6 4 2 12 5 Швеція 5 3 3 11 Весь залік ВСЕ НОВИНИ ОЛІМПІАДИ-2022