Спорт Новини

Збірна Росії зазнала першої поразки на олімпійському хокейному турнірі

Росія (bbabo.net), - Збірна Росії зазнала першої поразки на олімпійському хокейному турнірі. У видовищній перестрілці з чеською командою був потрібний овертайм, у якому сильнішим виявився суперник - 6:5.

Матч проти чехів не мав для збірної Росії особливого турнірного значення: путівку до чвертьфіналу наші хокеїсти оформили завдяки перемогам над Швейцарією (1:0) та Данією (2:0). Але матч був виключно важливим з погляду пошуку нашої команди своєї ідентичності. На той блискучий, захоплюючий хокей, який росіяни показували у грудні на Кубку Першого каналу, не проглядалося й натяку. Побаченим залишився незадоволений і головний тренер збірної Олексій Жамнов, у чому він чесно зізнався журналістам:

"Добре, що дві перемоги. Але для нас найголовніше, щоб була гра. Далі суперники будуть складнішими. Треба, щоб більше моментів хлопці створювали. Ці нюанси треба підредагувати".

Для початку тренерський штаб підредагував першу ланку, яка не набрала у двох стартових матчах жодного очка. Була розбита зв'язка Вадима Шипачова та Микити Гусєва. До Шипачова в першу трійку відрядили його партнера по московському "Динамо" Станіслава Галієва, а Гусєв перемістився до другої ланки. Крім того, з четвертої ланки до першої підняли Микиту Чибісова. У зворотному напрямку пройшов Михайло Григоренко.

Змін не зазнала лише третя п'ятірка, яка спорудила два з трьох голів збірної Росії у перших двох матчах.

Чехи стали першим нашим статусним суперником на Олімпіаді. І росіяни розпочали цю зустріч дуже оптимістично. Вже на п'ятій хвилині рахунок відкрив Володимир Ткачов, причому одним із його адресатів став Гусєв. Щоправда, чехи поступово перетягнули ініціативу до своїх рук, а 13-й хвилині взагалі відігралися. Чисельну перевагу реалізував Томаш Кундратек – 1:1. Що характерно, за підсумками першого періоду чехи нанесли у площину вдвічі більше кидків, ніж наші (12 проти 6).

У другому періоді здебільшого забили вже наші (вперше на турнірі). На 33-й хвилині відзначився Микита Нестеров, а Гусєв знову опинився в помічниках. Здавалося, справи у росіян знову налагоджуються, але кінцівка 20-хвилинки вийшла жахлива. Безвідповідально зіграв біля борту Дмитро Воронков: його фол проти Лукаша Седлака призвів до того, що наші на п'ять хвилин опинилися у меншості, а сам Дмитро вирушив у роздягальню.

Суперник використав чисельну перевагу по максимуму: чеська команда не лише зрівняла рахунок, а й вийшла вперед. Відзначилися Давид Крейчі та Міхаель Шпачек – 3:2. На самому початку третього періоду на лід вийшов Арсеній Грицюк, який відбував штраф за Воронкова, але чехи за інерцією забили ще: на 44-й хвилині кистовим кидком влучив Лукаш Глок – 4:2.

Схоже, саме такий струс був потрібний збірній Росії, щоб заграти в той хокей, який від неї чекали. Не минуло й хвилини, як Кирило Семенов добряче підстеріг відскок і скоротив відставання в рахунку - 3:4. А ще за три хвилини чудово виконав Грицюк, якого Гусєв вивів на рандеву з чеським рокіпером Шимоном Грубцем - 4:4.

Ще дві хвилини і Чібісов, заклавши віраж за чужими воротами, виїхав і кинув із правого кола вкидання – 5:4!

Щоправда, характер показали чеські хокеїсти, хоч після такого камбеку росіян можна було зламатися. Кидком від лицьового нашого голкіпера Івана Федотова зненацька застав Томаш Гіка – 5:5.

У 11 хвилин третього періоду, що залишилися, хокей був досить обострим, щоб відзначитися могли обидві команди, але до сирени рахунок так і не змінився.

В овертаймі збірні лишилися три. Щоправда, останні дві хвилини додаткового часу чехи провели вчотирьох: у меншості у найневідповідніший момент наших залишив Олександр Нікішин. Цей момент став вирішальним, перемогу чехам приніс Лібор Сулак.