Спорт Новини

У Ревді відбувся перший матч фіналу Кубка Росії з баскетболу

Росія (bbabo.net), - У місті Ревда Свердловської області відбулася перша гра двоматчевого протистояння фіналу Кубка Росії серед чоловічих команд. Місцевий "Темп-СУМЗ-УГМК" переміг БК "Самара" з рахунком 74:71. Зустріч у відповідь відбудеться 20 березня на берегах Волги.

Цьогорічному фіналу Кубка країни впору присвоїти і статус Суперкубку. Щоправда, такий трофей Російська федерація баскетболу (РФБ) у чоловічих змаганнях ще не розігрує. "Темп-СУМЗ-УГМК" - чинний володар Кубка РФ, "Самара" минулого сезону виграла плей-офф Суперліги 1. У нинішньому регулярному чемпіонаті дивізіону суперники посідають третє та четверте місце відповідно. У першому колі команда з Ревди взяла гору над волжанами – 90:83.

Але саме час нагадати регламент кубкових баталій. Тут, на відміну від чемпіонату, не можна використати зарубіжних гравців (у Суперлізі 1 ліміт – не більше двох іноземців у команді). Якщо колектив з Ревди послугами варягів не користується, то в "Самарі" два досить майстерні легіонери. Це нігерієць Ікечукву Нваму, що народився в США, і латвієць Артем Бутянков. Проте вони нічим не допоможуть своїй команді у Кубку Росії.

Опоненти розпочали фінал у тягучій та малорезультативній боротьбі – 11:10 на користь волжан за підсумками стартової чверті. Наступного 10-хвилинного відрізку господарі стали поступово йти вперед. У них вийшов на заміну срібний призер Олімпіади у Токіо Ілля Карпенков. Він завоював нагороду у складі збірної Росії з дебютного олімпійського вигляду баскетбол 3х3, хоч і в класичному варіанті гри 5х5 почувається цілком комфортно. У фіналі він хвилини за півтори другого періоду набрав п'ять очок. На велику перерву лідерство було вже за ревдинцями - "плюс 9" (31:22).

У середині третьої чверті після влучення Данила Аксьонова перевага команди з Ревди зросла до максимальних у цьому матчі 18 очок – 45:27. Якби вдалося втримати таку перевагу, то "Темп-СУМЗ-УГМК" перед грою у відповідь вважався б явним фаворитом. Самарці за подібним можливим сценарієм категорично не хотіли миритися.

Влучні триочкові кидки у виконанні Євгена Фідія та Олександра Варнакова дозволили "Самарі" наблизитися до суперника – 41:53. Ну а останню чверть волжани взагалі провели ударно. На 38-й хвилині перевага ревдинців розтанула до трьох очок. Така дистанція між командами збереглася і до фінальної сирени (74:71 на користь господарів). Пояснимо, що якби після закінчення 40 хвилин чистого часу на табло горів нічийний рахунок, то жодної додаткової п'ятихвилинки судді не стали б призначати. Такий формат двоматчевих протистоянь - тут дозволені нічиї, хоча формально в офіційних правилах баскетболу підсумкова рівність не передбачається.

Найрезультативнішими у переможців стали Данило Аксьонов (18 очок), Максим Колюшкін (15) та Азат Тукмаков (12), у складі волжан відзначилися Максим Барашков (20) та Олександр Варнаков (18).