Збірна Росії з хокею у півфіналі олімпійського турніру зіграє зі Швецією

Росія (bbabo.net), - Для датчан, які вперше приїхали на олімпійський хокейний турнір, вихід до чвертьфіналу вже став великим успіхом. Але не межею мрій. На груповому етапі скандинави, обігравши чехів та швейцарців, чітко дали зрозуміти: з ними треба рахуватися. Збірна Росії у групі з данською командою, до речі, теж помучилась. Майже до кінця цієї зустрічі наші вели з мінімальним рахунком 1:0 і лише за п'ять секунд до фінальної сирени закинули другу шайбу.

Натомість після такого матчу розраховувати, що росіяни недооцінять суперника у чвертьфіналі, данцям уже було безглуздо. Швидше, вони сподівалися на тиск, з яким доведеться справлятися підопічним Олексія Жамнова. "Завтра ми можемо все виграти, а Росія все програти", – розмірковував напередодні форвард збірної Данії Франс Нільсен. Можливо, раціональне зерно у цих словах і було. Чинні олімпійські чемпіони помилятимуться у чвертьфіналі з таким, хай і непоступливим суперником не мали права.

Цікаво, що цей матч збірній Росії довелося проводити не на основній арені хокейного турніру, де вона зіграла весь груповий етап, а на інший розмірами меншими. Підопічних Олексія Жамнова прийняв "Укесун", який вміщує 9 тисяч глядачів, номінально домашній для клубу Континентальної хокейної ліги "Куньлуня". Втім, максимальна місткість арен зараз не має жодного значення: глядачів на хокей у Пекіні хоч і пускають, але в обмеженій кількості. Але ми сподівалися, що зі зміною льоду зміниться гра нашої команди.

По першому періоду здалося, що проблем із мораллю у збірної Росії цього разу і не виникне. Співвідношення кидків у площину на користь росіян 18-1 за підсумками стартової 20-хвилинки на це натякало.

Щоправда, конвертувати перевагу у голи нашим вдалося лише одного разу. Натомість шайбою, першою на турнірі, нарешті відзначився капітан збірної Вадим Шипачов. По тому, як бурхливо Вадим тішився голом, відчувалося, як йому його гола не вистачало.

Олексій Жамнов: Тяжка гра, не реалізували всі моменти, які у нас були. Але крок зроблено. Залишилося два найважчі матчі на турнірі

– Добре, коли виходить забивати, – прокоментував потім свої емоції Шипачов.

І все-таки, з погляду психології, матч склався неідеально. Переважна ігрова перевага і при цьому відсутність голів - ось що почало тиснути на наших хлопців.

Данці цим скористалися. На самому початку другого періоду вони зрівняли рахунок, причому зробив це Франс Нільсен, а в третьому, коли наші знову повели завдяки точному кидку Микити Нестерова, були дуже близькі до того, щоб максимально загострити інтригу.

Після помилки Микити Гусєва скандинави вискочили до наших воріт два в одного, але надійно зіграв Іван Федотов. А коли вже і Федотов був не в силі врятувати, на допомогу прийшов В'ячеслав Войнов, який заблокував кидок по порожніх воротах.

- Найкращий сейв матчу зробив Слава Войнов, - відреагував на той момент голкіпер збірної Данії Себастьян Дам. - Я вже був готовий переможно підняти руки, але Войнов зробив щось неймовірне. Це характеризує його як висококласного захисника. Він може і не набирати очки, але на ключовий момент зробить порятунок для своєї команди.

А Войнов та окуляри набрав. Саме його шайба за чотири хвилини до кінця третього періоду зняла напругу, що витала під склепіннями арени "Укесун". До речі, авторами трьох наших голів стали олімпійські чемпіони. Це теж про щось та й говорить. У данців таких не знайшлося.

Хоча після матчу вони виглядали засмученими, що саме собою рідкість. У попередніх 12 очних зустрічах збірна Росії незмінно здобувала перемогу, а зараз скандинави відчули: "диво на льоду" було максимально близько.

На питання чому російські хокеїсти видали черговий валідольний матч, спробував відповісти головний тренер нашої збірної Олексій Жамнов.

Що скажете про цей матч?

Олексій Жамнов: Важка гра. Данія – дуже хороша команда. Ми припускали, що буде дуже в'язка гра. Хотілося, звісно, ​​все вирішити вже у першому періоді. Настрій був саме на це. Провести якнайбільше часу в атаці, грати щільніше. Але не вдалося реалізувати всі ті моменти, які у нас були. Але крок зробили. Залишилося два найголовніші матчі на турнірі.

Що сталося у третьому періоді, коли данці мали реальні шанси зрівняти рахунок?

Олексій Жамнов: Напевно, втратили трохи концентрацію. Все-таки нервозність відчувається. Але це нормальна річ, це плей-офф. А загалом хлопці молодці. Сьогодні була повна самовіддача.

Гол Шипачова зніме з нього психологічний тягар?

Олексій Жамнов: Я сподіваюся. І хлопці задоволені. Все ж таки переживаємо за нього. Думаю, що Вадик зараз розкріпачиться та ще заб'є вирішальні голи.

Коли Войнов зробив свій сейв, не було думки: і це ми так граємо з Данією? Владислав Третяк уже сказав, що валідольна перемога.

Олексій Жамнов: Це так. Але хто міг би сказати, що словаки обіграють американців? Це плей-офф.Як намагалися змінювати гру, коли виникали критичні моменти у третьому періоді?

Олексій Жамнов: Говорили заспокоїтись. Тому що пішла метушня. Просили, щоб захисники постійно розмовляли із воротарем. Важливо, щоби була комунікація. Особливо у нашій зоні.

Усі три шайби закинули олімпійські чемпіони Пхенчхана. Чи є у цьому якась закономірність?

Олексій Жамнов: Вони досвідчені гравці вже були на цьому етапі. А так, звісно, ​​хочеться, щоб нападники більше забивали, використали шанси. Їх не так багато, адже всі намагаються грати міцніше, відпрацьовувати назад. Потрібна концентрація.

Суперник збірної Росії визначився у чвертьфіналі Швеція – Канада. Багато хто, напевно, сподівався побачити в півфіналі черговий раунд класичного протистояння наших з "кленовим листям", але шведи мали свої плани. Все вирішилося у третьому періоді матчу. На 51-й хвилині Лукас Валльмарк відкрив рахунок, а на 59-й Антон Ландер зняв усі питання, вразивши порожні ворота.

В іншій парі воюють Фінляндія та Словаччина. Словаки не пустили до півфіналу симпатичну збірну США, яка виграла усі три матчі на груповому етапі. Вийшло драматично. Словацька команда відкрила рахунок влучним кидком 17-річного Юрія Слафковського, для якого це вже п'ята шайба на турнірі, але "зоряно-смугасті" зуміли відігратися і вийти вперед. Проте переможний рахунок американці не втримали, пропустивши за 44 секунди до кінця третього періоду. Справа дійшла до булітів, де словаки виявилися щасливішими - 3:2.

А ось в іншому матчі 1/4 фіналу обійшлося без несподіванок. Фіни без особливих проблем розправилися зі Швейцарією – 5:1.