Мадридці знищили захист титулу Атлетіко, перемігши в дербі

Карім Бензема та Марко Асенсіо завдали останнього удару по захисту титулу Атлетіко Мадрид після того, як у неділю переміг "Реал" з рахунком 2:0, щоб зберегти свою команду на вершині іспанської ліги.

Вінісіус Жуніор знову виявився відмінним для мадридців, налаштувавши Бензему та Асенсіо на голи в кожному таймі столичного дербі Іспанії.

«Атлетіко» Дієго Сімеоне вийшов на «Сантьяго Бернабеу», потребуючи перемоги, щоб відновити надії на повернення до чемпіонської гонки через сім місяців після того, як вони обіграли Мадрид і Барселону у захоплюючому фіналі сезону 2020-21.

Але командна перемога команди Карло Анчелотті відкрила відставання мадридців від Атлетіко, що посідає четверте місце, на 13 очок. Залишилося ще більше половини сезону, але шанси на те, що команда Сімеоне повториться як чемпіон, швидко зменшуються.

Головною загрозою для Мадрида зараз є пара суперників із Севільї. «Севілья» посідає друге місце з відставанням у вісім очок, за ним «Реал» відстає від Мадрида на дев’ять очок.

Барселона, команда, яка традиційно ділить більшість титулів Ла Ліги з Мадридом, зазнала чергової невдачі в епоху після Мессі. Нічия 2-2 в Осасуні залишила їх на восьмому місці, відстаючи від Мадрида приблизно на 18 очок. «Барселона» вже давно знає, що посісти четверте місце, щоб забезпечити собі місце в Лізі чемпіонів, є їх реальною метою цього сезону.

Бензема на 16-й хвилині перехопив м'яч, перехопивши м'яч і почав контратаку, до 10-ї перемоги поспіль.

Вінісіус налаштував Бензему, розтягнувши оборону Атлетіко пробігом праворуч, а потім знайшов свого непомітного форварда навесом. Решту Бензема зробив чудовим махом правою ногою, пробив м'яч повз Яна Облака та в кут сітки, забив 13-й гол у чемпіонаті.

Вінісіус, проривний гравець ліги, змусив Облака зробити сейв однією рукою, щоб парирувати кидок невдовзі після того, як Антуан Грізманн завдав єдиного удару Атлетіко у ворота в першому таймі. Кривий штрафний удар Грізманна на 35-му врятував Тібо Куртуа.

Бензема, який сумнівався після того, як пропустив останній матч мадридців через травму ноги, у перерві замінив Лука Йович.

«Атлетіко» покращився після того, як Сімеоне відправив Жоао Фелікса та Томаса Лемара на Грізманна та Янніка Карраско на другий тайм. Але ще одна контратака, здійснена Вінісіусом, вирішила боротьбу, коли бразилець виявив, що Асенсіо сам на 57-му забив м’яч прямо у штангу.

Останні півгодини за "Атлетіко" відіграв Луїс Суарес, який також сумнівався через травму.

ЦІЛЕЙ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ МАЛО

Голів останніх підліткових талантів Барселони було недостатньо, щоб врятувати команду Хаві Ернандеса від чергового розчарування.

«Барселона» вела в «Осасуні» з рахунком 2-1 після того, як 19-річні Ніко Гонсалес та Абде Еззалзулі забили свої перші голи з моменту приєднання до команди з молодіжної команди клубу в цьому сезоні.

Ніко отримав пас від Гаві Паеса, гравця на два роки молодшого за нього, щоб вивести «Барселону» вперед на 12-му місці на стадіоні «Ель-Садар». Через дві хвилини Давід Гарсія з Осасуни зрівняв рахунок головою. Абде відзначився після навісу Усмана Дембеле на 49-му.

Але вихід на заміну Чімі Авіла вирівняв «Осасуну» за чотири хвилини до кінця, завдавши дальнього удару, який завдав Самуелю Умтіті, який провів свої перші хвилини цього сезону за «Барселону», несподівано ввійшовши в стартовий склад Хаві.

Ніко, Абде та Гаві є частиною групи гравців до 20 років разом із травмованим Педрі Гонсалесом, який є єдиною яскравою стороною сумної кампанії Барселони.

«На щастя, у нас є молоді гравці, тому що вони тримають команду. Вони докладають надзвичайних зусиль", - сказав Хаві. «Ми повинні продовжувати рости, але буде важко вибратися з цієї колії. Нам потрібен сприятливий результат. Ми отримали цю перемогу і дозволили їй піти».

Нічия в Осасуні відбулася після поразок підряд від Барселони, яка виграла лише один раз на виїзді в лізі і вперше за 17 років пропустить плей-офф Ліги чемпіонів.

На останніх хвилинах Хаві дебютував за 22-річного Феррана Ютгла.

РОЛ БЕТІС

Третє місце Бетіс зберіг свою вражаючу серію після того, як розгромив Реал Сосьєдад з рахунком 4-0, який залишився п'ятим після третьої поспіль поразки.

Інтенсивна атака Мануеля Пеллегріні здобула чотири перемоги поспіль у лізі з загальним рахунком 11-1.

Лівий захисник Алекс Морено двічі забив і асистував Хуанмі Хіменесу, щоб нападник забив свій 10-й гол у чемпіонаті сезону і шостий в останніх чотирьох іграх. Набіль Фекір забив ще один гол.

«Вільяреал» вдома переміг «Райо Вальєкано» з рахунком 2:0. — АП