Бельгія здобула золото на зимовій Олімпіаді вперше з 1948 року

Бельгієць Барт Свінгс здобув перемогу в ковзанярському мас-старті на Олімпійських іграх у Пекіні.

За 16 кіл забігу ковзаняр набрав 63 бали. Для визначення срібного та бронзового призерів знадобився фотофініш. За медалі боролися одразу три спортсмени.

У результаті судді віддали срібло та бронзу двом представникам Південної Кореї — Чон Чже Вону та Лі Син Хуну, а американець Джой Мантіа опинився на четвертому рядку. П'яте місце посів росіянин Данило Алдошкін.

Нова Зеландія завоювала друге в історії золото зимових Олімпіада 2022 Барт Свінгс завоював першу золоту нагороду для Бельгії на цій Олімпіаді. Тепер на рахунку бельгійських спортсменів дві медалі (золото та бронза). Крім того, Свінгс став лише другим бельгійцем, який узяв золото на зимових Іграх. Першими олімпійськими чемпіонами з цієї країни на зимових Іграх стали фігуристи Мішлін Ланнуа та П'єр Боньє. Вони взяли золото у парному фігурному катанні на Олімпіаді у швейцарському Санкт-Моріці у 1948 році.

Завдяки золоту Свінгса Бельгія піднялася в медальному заліку одразу на дев'ять позицій, розташувавшись на 20 місці серед усіх країн. Лідирує Норвегія, яка має 15 золотих, вісім срібних та 12 бронзових медалей. Росія посідає 8-е місце (шість золотих, десять срібних та 13 бронзових нагород).