Джокович тріумфує під гучні вітання у першому матчі після депортації з Австралії

ДУБАЙ: Новак Джокович успішно повернувся до туру вперше після депортації з Австралії, розпочавши свою кампанію 2022 року з перемоги з рахунком 6-3, 6-3 над італійським підлітком Лоренцо Музетті в Дубаї в понеділок. Перший сербський чемпіон світу був зустрінутий гучними оплесками переповненого тенісного стадіону в Дубаї, коли він стильно розпочав свій шлях до шостого титулу в Еміратах. «Я не міг попросити кращого прийому. Минуло багато часу з тих пір, як я зіграв останній матч, я не міг вибрати кращого місця для початку сезону", - сказав Джокович. «Найкращий досвід сьогодні ввечері, дуже дякую за вашу підтримку та вітання мене на корті так, як ви це зробили», – додав Джокович на корті, коли по всій арені лунали скандування «Ноле, Ноле». Загалом, це перемога в сетах. Я повинен бути задоволений своїм тенісом, особливо після того, як не грав майже три місяці».

Надії 34-річного футболіста на перемогу на 10-му Australian Open і 21-му турнірі Великого шолома в Мельбурні минулого місяця були зруйновані, коли йому скасували візу і був депортований за те, що він не був вакцинований проти Covid-19. Джокович може грати в Дубаї, оскільки вакцина від коронавірусу не є обов'язковою умовою для в'їзду в Об'єднані Арабські Емірати. Перемога Джоковича над 19-річним Музетті стала його першим конкурентним матчем після фіналу Кубка Девіса в Мадриді в грудні минулого року. Це був матч-реванш їхнього четвертого раунду Ролан Гаррос з минулої весни, де Музетті вів у Джоковича два сети до кохання, перш ніж піти на відпочинок у вирішальній ситуації.

Перерва подачі в четвертій партії призвела до того, що Джокович випередив, і йому довелося відбити трійку брейк-пойнтів, щоб закріпити свою перевагу і повести 4-1. Першому посіву знадобилося всього 36 хвилин, щоб взяти перший сет, піднявши на ноги бадьорий натовп Дубая. Ще один ранній перерв дав Джоковичу контроль у другому сеті, але він все більше розчарувався, коли зіткнувся з чотирма брейк-пойнтами на шляху до рахунка 4-2, реваючи від гніву на свою команду на трибунах. Це лише ще більше запалило Джоковича, оскільки він комфортно вийшов у 1/8 фіналу за 74 хвилини. Тепер 20-разовий чемпіон чекає на переможця поєдинку першого раунду Карена Хачанова та Алекса де Мінаура.

Мюррей попереджає про «наслідки»: раніше колишній № 1 світу Енді Мюррей майже три години боровся проти австралійського кваліфікаційного гравця Крістофера О'Коннела, перш ніж вийти у другий раунд з рахунком 6-7 (4/7), 6-3, 7 -5 перемог. Тепер Мюррей лише на одну перемогу ухиляється від своєї мети досягти 700 перемог у кар’єрних матчах і може виключити цей пункт зі свого списку, якщо вийде переможцем у своєму наступному поєдинку проти 4-го посівного італійця Янніка Сіннера або іспанця Алехандро Давидовича Фокіної. Триразовий переможець турнірів Великого шолома каже, що не погоджується з позицією Джоковича проти вакцини, але Мюррей вважає, що тур буде кращим, коли перший номер світу зможе конкурувати.

«Я думаю, що йому було б набагато легше зробити щеплення», – сказав Мюррей у понеділок. «Але мені також не сподобалося бачити його в ситуації, коли він був в Австралії, як людину, яку я поважаю, знаю з дитинства. «Рішення, які він тільки що прийняв, мають наслідки. Очевидно, він має це прийняти. Але я не думаю, що це чудово для тенісу, якщо наш найкращий гравець не бере участь у головних змаганнях». Рафаель Надаль, який за відсутності Джоковича виграв Australian Open за рекордний 21-й титул Великого шолома, запропонував підтримку на довгі дистанції.