Андрій Рубльов та Іржі Веселий зіграють у фіналі чемпіонату Дубая з безмитного тенісу

Рубльов намагається виграти свій другий титул за два тижні після того, як завоював трофей Марселя в неділю

ДУБАЙ: Андрій Рубльов зустрінеться з відбірником Іржі Веселим у суботньому фіналі чемпіонату Дубая з безмитного тенісу після того, як 2-е посівне здобуло напружену перемогу з рахунком 3-6 7-5 7-6 над Губертом Гуркачем, а Веселий переміг шостого посівного Дениса Шаповалова 6- 7 7-6 7-6.

Рубльов, який намагається виграти свій другий титул за два тижні після того, як завоював трофей Марселя в неділю, розпочав свої останні два матчі на задній ногі, отримавши ранню перерву подачі, програвши перший сет, а потім відбиваючись, щоб виграти в третій. І він знову зробив те саме в півфіналі, витримавши шквал з 27 эйсів від Гуркача і протиснувшись із найменшим відривом.

«Після першої перемоги я сказав, що все, що станеться цього тижня, вже є бонусом», — сказав Рубльов. «Як я вже сказав, я втомився, і в мене насправді не так багато енергії, тому [я] намагаюся не витрачати зайвого. Якщо ви можете заощадити трохи енергії, спробуйте це зробити. На корті, щоб просто боротися до кінця. Навіть якщо у вас немає енергії, просто зробіть все можливе, і все».

«Я хочу зіграти коротше», — сказав він. «Я маю на увазі, що [у четвер] я програвав з рахунком 5-0 менше ніж за 15 хвилин або щось подібне. Я [казав] собі: «Ні в якому разі, це лише 15 хвилин і одна заставка». Будь ласка, принаймні спробуйте зробити це одну годину».

«Сьогодні я так само думав. Я програв перший сет з рахунком 6-3 за 20 з чимось хвилин. Це було так швидко. Він зламав мене. До кінця сету він подавав тузів. Я [казав] собі те саме: «Спробуй другий сет, щоб хоча б піти на тай-брейк… Я просто сказав: «Добре, продовжуй битися незважаючи ні на що».

Рубльов програв свій перший поданий гейм і відстав з рахунком 2-0, і цього було достатньо, щоб вирішити результат першого сету. У другому сеті можливості брейк-пойнта залишалися на висоті, лише один шанс випав у Рубльова, який Гуркач зберіг тузом, щоб утримати 2-2. Тоді, як виявилося, що сет йшов на тай-брейк, Рубльов зробив брейк за рахунком 6-5, щоб довести матч до вирішального сету.

Знову ж таки, у найближчих боях кожен гравець мав лише один шанс на брейк подачі, оскільки матч перейшов до драматичного тай-брейку, який Рубльов забезпечив лише одним міні-брейком, щоб повести 6-4, перш ніж виграти 7-5.

Але драматизм цього поєдинку затьмарив монументальний бій, який послідував, оскільки Веселому знадобилося 3 години 12 хвилин, щоб відбити чвертьфінальну поразку від Новака Джоковича з перемогою над Шаповаловим.

Веселий також змарнував єдиний брейк-пойнт у другому сеті з рахунком 1-1, але він домінував на тай-брейку, вигравши його з рахунком 7-2, щоб довести матч до вирішального. У фінальному сеті Шаповалов брейкнув і повели з рахунком 5-4, але він не зміг обслуговувати матч, а Веселий знову взяв участь у тай-брейку і виграв 7-3.

«Звичайно, я був фізично втомлений, але я вважаю, що в таких матчах треба просто боротися до останнього очка», – сказав Веселий. «Це півфінал змагань 500. Це велика річ, величезна річ для мене. Ніколи не знаєш, коли буде шанс знову потрапити в півфінал. Я дуже старався зробити все можливе.

«Тиждень просто фантастичний. Дуже насолоджуюсь тут, у Дубаї», – сказав він. «Я думаю, що цей тиждень може справді серйозно змінити в моїй кар’єрі. Це має бути. Я маю взяти з собою все позитивне. Я повинен прийняти той факт, що я переміг справді чудових хлопців. Це те, що я маю дійсно взяти з собою і вірити в себе набагато більше, ніж, можливо, іноді».