Плей-оф чемпіонату світу: черга Салаха, коли Єгипет перемагає Сенегал у першому матчі

Цього разу Мохамед Салах сказав своє слово, коли Єгипет переміг Сенегал із Садіо Мане з рахунком 1:0 у першому матчі плей-оф чемпіонату світу в п’ятницю.

Ранній удар Салаха в Каїрі влучив у поперечину, потрапив у захисника Сенегалу Саліу Сісс і зайшов, щоб дати Єгипту невелику перевагу над нещодавно коронованим чемпіоном Африки, щоб вийти у відповідь у Сенегалі у вівторок.

Міжнародне суперництво Салаха і Мане тривало через шість тижнів після того, як одноклубники з Ліверпуля зустрілися у фіналі Кубка африканських націй у Камеруні. Потім Мане забив переможний пенальті в серії пенальті, що принесло Сенегалу перший великий титул, а Салах безпорадно спостерігав за безпорадним.

Єгипет з шаленою швидкістю розпочав плей-оф на Каїрському міжнародному стадіоні, а автогол Сісс забив на четвертій хвилині. Салах кинувся геть після того, як він увійшов, і майже всі гравці зі лавки Єгипту були охоплені святкуванням.

Був своєрідний викуп і для Алжиру.

Алжирці повернулися на той самий стадіон, де вони були виведені з Кубка Африки на груповому етапі як діючі чемпіони, щоб здобути вирішальну виїзну перемогу над Камеруном з рахунком 1:0 у першому матчі плей-оф.

Нападник Іслам Слімані забив головою в першому таймі на стадіоні «Джапома» в Дуалі, виправдовуючи вихід у стартовий склад. Голкіпер Камеруну Андре Онана простягнув руку головою, але проштовхнув її лише до поперечини й спостерігав, як м'яч впав у ворота за його спиною.

Камерун провів свою першу гру під керівництвом нового тренера та колишнього капітана національної збірної Рігоберта Сонг, який був залучений замість Тоні Консейкао, незважаючи на те, що Консейкао привів Камерун до досить вражаючого третього місця на Кубку Африки.

Дебют пройшов не за планом Сонга, і Камерун повинен вийти з-за спини в матчі-відповіді в Бліді, щоб вийти на чемпіонат світу в Катарі і збільшити свій африканський рекорд до восьми матчів чемпіонату світу. Алжир майже ніколи не програє вдома.

Плей-офф вирішує п’ять африканських команд зіграти на чемпіонаті світу в Катарі і може стерти ці болючі спогади про Кубок Африки щодо Єгипту та Алжиру.

Туніс здобув важливу виїзну перемогу над Малі з рахунком 1:0 у спекотному Бамако, щоб дати йому перевагу в їхньому нічийному матчі.

Ця перемога відбулася значною мірою завдяки жахливому особистому грі захисника Малі Мусси Сіссако, який забив Туніс переможцем жахливим автоголом на 36-й хвилині. Спроба віддачі Сіссако не була близькою до воротаря Ібрагіма Мункоро, і він перескочив через лінію воріт, коли Сіссако спостерігав за його помилкою, поклавши руки на голову.

Потім Сіссако зробив завдання Малі майже неможливим, коли його видалили через чотири хвилини.

Нічия Марокко з рахунком 1:1 у Конго зробила цей вечір сильним для північноафриканських претендентів, хоча для марокканців було б навіть краще, якби Райан Ммаї не реалізував пенальті у другому таймі через поперечину.

Тарік Тіссудалі в кінцевому підсумку зрівняв рахунок у ворота Марокко, завдавши жорстокого першого удару після того, як форвард Йоане Вісса відзначився достроково за Конго, яка намагається кваліфікуватися на чемпіонат світу вперше з моменту свого єдиного попереднього виступу в складі Заїру в 1974 році.

Захисник Нгонда Музінга був видалений з Конго наприкінці гри.

У Гані Гана і Нігерія зіграли внічию 0:0.