5 речей, які ми навчилися з перших матчів останніх відбіркових матчів чемпіонату світу з Африки

Єгипет злегка переміг Сенегал у Каїрі, Алжир і Туніс також зафіксували перемоги з рахунком 1:0, а Марокко врятувало нічию на виїзді

У п’ятницю в першому матчі плей-оф чемпіонату світу з футболу в Африці зіграли чотири арабські команди. До місця в найбільшому турнірі планети тепер всього 90 хвилин. Ось п’ять речей, які ми дізналися на bbabo.net.

1. Незважаючи на невелику перемогу, Єгипет на курсі помсти

Після минулого місяця фінал Кубка африканських націй, який Сенегал виграв за пенальті після нульових 120 хвилин, ця гра завжди була напруженою. Гол був забитий рано, і він став результатом моменту якості з Єгипту. Чудовий пас від Амра Ель-Сулі знайшов Мохамеда Салаха в людній зоні, а інстинктивний удар зірки Ліверпуля відійшов від стійки та потрапив у захисника Саліу Сісса.

Обидві команди мали шанси перед 75 000 уболівальників у Каїрі, але тепер вони їдуть у Сенегал на матч-відповідь. Все може статися, але з виїзними голами в Африці, а Карлосом Кейрошом у кулуарах Єгипет мріє про свої шанси. Тренер вміє тримати речі добре, як він продемонстрував на AFCON, коли його команда пропустила лише два голи за весь турнір.

Колишньому менеджеру "Реала" в середу зовсім не турбуватиме цінність розваг, він буде брати участь у тому, щоб отримати чистий аркуш. Сенегал може зіткнутися з неприємним вечора перед власними вболівальниками, і це саме те, до чого буде прагнути Єгипет, тепер їм є що захищати.

2. Алжир не повторює останніх помилок

Напередодні поїздки до Камеруну тиснув на Алжир і тренера Джамеля Бельмаді. Перемога з рахунком 1:0 була тим, що їм було потрібно, не тільки для того, щоб поставити північноафриканців у хорошу позицію для матчу-відповіді, але й для відновлення впевненості та оптимізму після жахливого турніру Кубка африканських націй. Алжир увійшов до турніру як діючий чемпіон та фаворит, але вийшов у груповому етапі.

Це був професійний і вишуканий виступ у Дуалі з Ісламом Слімані, який вже став найкращим бомбардиром кваліфікації, забив єдиний гол у грі за п’ять хвилин до перерви. Камерун на домашньому майданчику завжди представляє важке випробування, але Алжир захищався як єдине ціле і, підтриманий близько 2000 своїх мандрівних уболівальників, неймовірно наполегливо працював, щоб обмежити шанси господарів. Це була, як сказав Бельмаді, «героїчна демонстрація».

Подібний рівень виступу перед домашніми вболівальниками наступної середи виведе Desert Foxes на найбільшу сцену після того, як вони пропустили Росію.

3. Марокко і Халілходжич зітхають з полегшенням

Нічия 1:1 на виїзді з Демократичною Республікою Конго є гідним результатом для Марокко, і вболівальники, гравці та тренер Вахід Халілходжич відчують велике полегшення. Марокко розпочало яскраво, але господарі вийшли вперед лише через 12 хвилин і зросли впевненість.

Марокко намагалося впоратися з півзахисту, і протягом тривалого періоду було змушене кидати високі м’ячі вперед. Коли на початку другого тайму Райан Ммаї забив пенальті над штангою, це було не так, як їхня ніч. За 20 хвилин до кінця Халілходжич, об’єкт численної критики за сварку з зірками Хакімом Зієчем і Нуссаїром Мазрауі, влаштував Таріка Тіссудалі та Аюба Ель-Каабі. Через п’ять хвилин обидва обидва об’єдналися для красивого голу, і Ель-Каабі забив довгий м’яч на Тіссудалі, щоб з першого разу розбити його додому.

Ця заміна, можливо, просто врятувала нічию для Марокко.

4. Туніс виконує роботу в Малі, але міг би виграти нічию

Після життєво важливої ​​перемоги на виїзді з рахунком 1:0 у першому матчі Туніс не буде багато думати про Муссу Сіссоко, але вони повинні. Малійський захисник, якому всього 21, забив єдиний гол у грі у власні ворота на 36-й хвилині. Його пас з-за межі майданчика був занадто сильний, і воротар просто не зміг потрапити туди. Всього через чотири хвилини гравця «Стандард Льєж» було визнано, що він збив Сейфеддіна Джазірі, і йому показали прямий червоний. З цього моменту це був важкий виклик для Малі спекотного вечора в Бамако.

Туніс відчує, що їм слід було забити більше голів і мати для цього шанси. Повернутися додому з подушкою з двома голами, безумовно, було б достатньо. Поки Carthage Eagles сидять за кермом, у них ще є над чим працювати.

5. Доброї ночі в цілому

Всі чотири результати для арабських команд були досить хорошими, і є оптимізм щодо матчів-відповідей. Цілком можливо, що всі четверо вдасться до Катару пізніше цього року. Було б особливим досягненням, щоб чотири арабські команди з Африки приєдналися до Саудівської Аравії та Катару на Чемпіонаті світу — і все ще є можливість, що одна з ОАЕ, Іраку та Лівану пройде до плей-оф.

Звісно, ​​до цього часу ще багато чого потрібно зробити, але в перерві в цих плей-оф чемпіонату світу можна з упевненістю сказати, що тренери арабських команд будуть говорити своїм гравцям, щоб вони виробляли більше такого ж.