Вест Хем приймає Ліон, а європейська гонка нагадує спогади про спокою

ПАРИЖ: «Вест Хем Юнайтед» прийме «Ліон» у першому матчі свого чвертьфіналу Ліги Європи в четвер, а «Молотники» у континентальних змаганнях навідають спогади про спокійні дні клубу. Вони не бачили європейського чвертьфіналу в Іст-Енді Лондона з 1981 року, коли другого дивізіону Вест Хем програв можливим переможцям Динамо Тбілісі в останній вісімці Кубка володарів кубків. Їхні найкращі роки настали до цього: Боббі Мур став капітаном команди до перемоги в Кубку володарів кубків 1965 року, а команда з Френком Лемпардом старшого вийшла до фіналу того ж турніру 1976 року.

Тоді вони програли блискучій команді Андерлехта, але повернутися до чергового європейського фіналу тепер є мрією, майже півстоліття потому. Після витіснення рекордного шестиразового переможця «Севільї» в останньому турі зустріч з «Ліоном» не побоюється підопічних Девіда Мойеса, які посідають шосте місце в Прем’єр-лізі. «Це дуже захоплююче. Я був тут довгий час і бачив низький рівень боротьби за виліт, щоб потрапити в чвертьфінал Ліги Європи», – сказав Аарон Кресвелл на сайті клубу. «Ліон» має фантастичний родовід нещодавнього в Європі, вийшов у півфінал Ліги чемпіонів у 2020 році та в останні чотири матчі Ліги Європи в 2017 році. Вони вибили «Порту» в останньому турі, але важко знати, яке справжнє обличчя Пітера Сторона Боша тільки зараз — вони знаходяться в середині таблиці в Лізі 1. Ліону не вистачає талановитого півзахисника Максенса Какере через травму, але для них все можливо, якщо такі, як Лукас Пакета та Хуссем Ауар, будуть працювати якнайкраще.

Відроджувана Барселона: той, хто виграє цю нічию — матч-відповідь відбудеться наступного тижня — у півфіналі зустрінеться з Айнтрахтом з Франкфурта або відроджуваною Барселоною. Тепер каталонців слід розглядати як фаворитів на перемогу в Лізі Європи, оскільки вони відправляються в Німеччину в серії з 13 ігор без поразок. Суперник "Айнтрахта" сидить у середині таблиці в Бундеслізі, але в цьому сезоні вони переграли мюнхенську "Баварію" і нокаутували іншу іспанську команду в останньому раунді, покінчивши з перспективою "Бетіса" вийти у фінал у Севільї. Німеччина є єдиною країною, у якої залишилися дві команди в Лізі Європи, оскільки РБ Лейпциг приймає Аталанту в першому матчі. Форма «Лейпцига» після того, як Доменіко Тедеско став тренером у грудні, була чудовою, і вони прийшли до цього матчу тільки після того, як на вихідних розгромили Боруссію Дортмунд з рахунком 4-1. На противагу цьому, Аталанта вислизнула з першої четвірки в Серії А. Рейнджерс відправляється в Португалію, щоб зіграти з Брагою, щоб відновитися після того, як домашня поразка від Селтіка в неділю завдала потенційно фатального удару їхнім сподіванням на титул чемпіона Шотландії.

Розклад матчів у четвер (початок о 19:00 GMT, якщо не зазначено)