Пілот Ferrari Шарль Леклер переміг Макса Ферстаппена та виграв Гран-прі Австрії, відновивши надії на титул

Шарль Леклер пережив останній страх, щоб виграти Гран-прі Австрії для Ferrari в неділю та повернутися до лідера чемпіонату світу Формули-1 як найближчого суперника Макса Ферстаппена. Ферстаппену Red Bull довелося задовольнитися другим місцем, маючи комфортну перевагу в 38 очок над монегаском після 11 із 22 гонок.

Семиразовий чемпіон світу Mercedes Льюїс Хемілтон піднявся на подіум у третю гонку поспіль. «Я був наляканий. Я був справді наляканий», — сказав із полегшенням Леклерк по командному радіо після того, як взяв картатий прапор на Red Bull Ring із Ферстаппеном у дзеркалах і півтори секунди позаду.

Він тричі випередив нідерландського гонщика в гонці, але побоювався, що перемога може все-таки вислизнути, оскільки він боровся з проблемою дросельної заслінки протягом останніх кількох кіл.

«Він застрягав на 20 або 30% газу на низьких швидкостях, тому це було дуже складно. Нам вдалося змусити його триматися до кінця, і я такий щасливий», — сказав Леклерк.

«Мені безперечно потрібен був такий. Останні п’ять гонок були неймовірно важкими для мене і для команди. Нарешті показати, що у нас є швидкість у машини, і ми можемо це зробити, — це неймовірно».

Іспанський товариш Леклерка по команді Карлос Сайнс вже зійшов із змагань через відмову двигуна, його машина зупинилася, а полум’я спалахнуло позаду, за 14 кіл до кінця, коли він переслідував, ймовірно, Ferrari один-два. Напарник Ферстаппена по команді Серхіо Перес, який був другим у загальному заліку, також не зміг фінішувати, оскільки його машина була пошкоджена під час зіткнення на першому колі з Джорджем Расселом з Mercedes, який посів четверте місце, незважаючи на п’ятисекундний штраф.

Ця перемога стала для Леклерка третьою в сезоні, першою з часів Австралії в квітні, і вперше він здобув будь-яку іншу перемогу, крім поул-позишн. Ферстаппен гнався за своєю четвертою перемогою на Гран-при Австрії за п’ять років, а його «помаранчева армія» вийшла десятками тисяч, щоб підбадьорювати його. За оцінками організаторів, на вихідних відвідали 303 000 осіб.

«На жаль, я не зміг забезпечити їм перемогу сьогодні, але друге місце все одно є хорошим результатом», — сказав він.

Пілот Alpine Естебан Окон був п'ятим, випередивши Міка Шумахера, який набрав перші очки у Формулі-1 у своїй кар'єрі в Сільверстоуні минулих вихідних, і став шостим для Haas. Німець був визнаний водієм дня.

Ландо Норріс фінішував сьомим за McLaren, випередивши Кевіна Магнуссена з Haas і Даніеля Ріккардо з McLaren, а Фернандо Алонсо з Alpine набрав останнє очко 10-м. Стартова решітка була визначена суботнім спринтом, другим у сезоні, який виграв Ферстаппен з поул-позиції, а Леклер став другим. Вісім кращих у тій гонці також набирали очки.