Надаль нейтралізує Опельку, щоб продовжити ідеальний старт у 2022 році, перемога Алькараса та Норрі

35-річний іспанець, який в січні виграв рекордний 21-й турнір Великого шолома на Відкритому чемпіонаті Австралії та підняв трофей в Акапулько минулого місяця, залишився на шляху до четвертого титулу в каліфорнійській пустелі.

Але він мав усе, що міг впоратися з американцем зростом 2,11 м, у тому числі низку подач, які досягали позначки 140 миль на годину, і притискали Надаля спиною до стіни — буквально.

«Мені це вдається так собі», — сказав він про подачу Опельки, яку іспанець стояв якомога далі на корті, щоб отримати. «Я не знаю, чи зможуть камери слідкувати за мною на відстані 10 метрів від базової лінії».

Опелка врятував єдиний брейк-пойнт напруженого першого сету. Терпеливий Надаль відпрацював розіграші на тай-брейку, а після того, як він виграв 4-3, Опелка допустив три поспіль помилки, щоб здати сет.

Надаль не пройшов власну подачу в першому сеті, і дав Опелці шанс на брейк, зробивши подвійну помилку в п’ятому геймі другого, і американець кинувся на це.

Не зумівши скористатися брейкпойнтом у наступній партії, Надаль врятував ще три брейкпойнти в сьомій партії, а потім зробив брейк і зафіксував рахунок 4-4.

Надаль вийшов вперед у другому сеті на тай-брейку, і після того, як Опелка врятував два матчболи блискучими подачами, іспанець завершив його перемогою.

Надаль став лише другим гравцем, який розпочав сезон з результатом 18-0 з моменту запуску ATP Tour у 1990 році. Новак Джокович робив це двічі, починаючи з рахунком 41-0 у 2011 році та 26-0 у 2020 році.

У четвер іспанець зустрінеться з австралійцем Ніком Кіргіосом, який програв, коли Яннік Сіннер знявся через хворобу.

Слідом за Надалем у чвертьфінал вийшов 18-річний співвітчизник Карлос Алькарас, який зробив ще один прорив, перемігши 35-річного Гаеля Монфіса з Франції з рахунком 7-5, 6-1.

Алькарас, який потрапив у свій перший чвертьфінал турніру Masters 1000, є наймолодшим чвертьфіналістом ATP в Індіан-Веллсі після 17-річного Майкла Чанга в 1989 році.

Алькарас, переможець титулу в Ріо-де-Жанейро минулого місяця, поступово нарощував тиск потужною партерною грою, реалізувавши свій третій брейк у першому сеті віннером ударом справа.

У матчі він не зіткнувся з брейкпойнтом і здобув перевагу в другому сеті завдяки спритному дропшоту, який застав Монфіса за основною лінією.

Монфіс, який завоював титул в Аделаїді в січні, засмутив першу ракетку світу Даниїла Медведєва в третьому раунді, але його турнір закінчився скиглинням, оскільки він був розбитий вчетверте за вечір у фінальній грі.

Якщо вони обидва вийдуть вперед, Алькарас зустрінеться зі своїм кумиром Надалем у півфіналі.

«Це було б дивовижно, але спочатку я повинен виграти чвертьфінал», — сказав Алькарас, який наступним чином зіткнеться з чинним чемпіоном Кемероном Норрі.

Норрі скасував заявку на підйом у другому сеті від молодого американського таланта Дженсона Бруксбі, який вів у другому сеті з рахунком 3-0, але Норрі повернувся і виграв 6-2, 6-4.

В інших матчах серб Міомір Кецманович, який займає 61-е місце в рейтингу, шокував Маттео Берреттіні, який займає шосту позицію, 6-3, 6-7 (5/7), 6-4 і записався на чвертьфінал проти американця Тейлора Фріца, який переміг австралійця Алекса де Мінаура. 3-6, 6-4, 7-6 (7/5).

22-річний Кецманович здобув найбільшу перемогу в своїй кар’єрі, вдруге дійшовши до восьмої фіналу турніру рівня Masters.

Андрій Рубльов, посіяний під сьомим номером, переслідуючи третій титул у році, успішно пройшов, перемігши поляка Хуберта Гуркача 7-6 (7/5), 6-4 і влаштувавши бій з болгарином Григором Дімітровим — 6-3, 7-6 (8/6) перемога над американцем Джоном Ізнером.

У жіночих змаганнях колишня перша ракетка світу Сімона Халеп і Іта Святек, яка посіяна під третім номером, забронювали півфінал, здобувши пару односторонніх перемог.

Халеп з Румунії, дворазова чемпіонка Великого шолома та переможниця в Індіан-Веллсі в 2015 році, знадобилося лише 53 хвилини, щоб переграти хорватку Петру Мартич 6-1, 6-1.

Полька Святек обіграла американку Медісон Кіз з рахунком 6-1, 6-0 за 56 хвилин. Це була бажана зміна темпу для Святек, якій доводилося повертатися після сету в кожному з перших трьох матчів.