«Інтер» — зимовий чемпіон, «Наполі» скандально виграє у «Мілані», яка шокує поразку «Аталанти»: підсумки 18-го туру Серії А

Баку, 21 грудня,

Декілька турів Серії А перетворилися на казку для вболівальників Інтера: поки їхня команда ефектно, з почуттям тотальної переваги громила аутсайдерів, конкуренти втрачали очки, та так зручно для "нерадзуррі", що команда Сімоне Індзагі за тур до завершення першого кола забезпечила собі зиму. ".

Як повідомляється, хто б міг подумати про це місяць-півтора тому, коли лідирували Мілан із Наполі? Надто вже різким виявився спад двох найкращих команд початку сезону. Свято місце порожнім не буває: в Інтері вдалося уникнути епідемії травм, остаточно розігралися літні новачки, а Індзагі тонко налаштував спадщину Конте, що дісталася йому, зробивши Інтер сміливішим і видовищним.

У боротьбу за лідерство могла б втрутитись Аталанта, але поразки (причому не завжди логічні) у вирішальний момент стають візитною карткою цієї, безумовно, симпатичної команди. Рома, Ювентус та компанія кинулися в погоню за місцями у Лізі чемпіонів. Відрив лідируючої четвірки поки що суттєвий, але ми вже побачили, як швидко він може розтанути.

Атмосфера Сан-Сіро на грі Мілана та Наполі (нарізка різних відео). Зверніть увагу на рядок з пісні, який фани "россонері" співають про свого тренера: "Pioli is on fire"

То чи був офсайд?

Мілан і Наполі грали якраз між собою. Можна пошкодувати, що їхня зустріч відбулася так невчасно, і замість суперматчу лідерів ми отримали не найякісніший футбол двох команд із серйозними кадровими проблемами. Обидва лазарети переповнені. Неаполітанці втратили по одному провідному гравцю в кожній з ліній (Кулібалі, Фабіан Руїс, Осімхен), а до того Ді Лоренцо довелося відправляти на лівий фланг оборони. З іншого боку, відновилися Ангісса та Зеліньські, яких також можна назвати провідними виконавцями у центрі поля.

Проблеми "россонері" теж були масштабними, чого варте хоча б травма Тео Ернандеса напередодні гри. Грати без К'єра, на жаль, доведеться до кінця сезону. Найбільш критичною для поєдинку з Наполі виявилася погана форма "зони трекварті". Леау та Ребіч травмовані (пам'ятаємо про вміння хорвата забивати у ключових матчах), Браїм Діас ніби розучився грати після коронавірусу, Салемакерс – після підписання контракту, а розраховувати на Круніча само по собі звучить безнадійно. Залишається самородок Мессіас, і колишній різноробець справді непоганий на тлі партнерів, але витягувати кожну гру не в його силах.

Неаполітанці активно розпочали зустріч та швидко повели завдяки голу Елмаса – в Італії звертають увагу на успіхи македонця, адже з його збірною "скуадра адзурра" зустрінеться у березні. Стартовий тиск виявився виграшною стратегією, оскільки для нинішнього Мілана відіграти хоча б один гол – завдання непросте. Моменти біля воріт Оспіни створювалися насилу.

"Россонері", скрипучи колесами, додавали у другому таймі. Поліпшили гру заміни: з виходом Жиру команда перебудувалася на схему з двома центрфорвардами, і цей простий рецепт сяк-так заробив (хоча найкращий момент господарів створив Ангісса, який зрізав м'яч на Ібрагімовича). Ось і підкрався найбільш скандальний епізод туру - скасований гол Кессьє на 90-й хвилині.

Що сталося? Під час атаки Мілана Жезус впав у боротьбі з Жиру, м'яч після серії торкань відскочив до Кессьє, і той ударом приблизно з району улюбленої 11-метрової позначки зрівняв рахунок. Коли арбітр Давіде Масса відправився дивитися відео, а потім скасував гол, загальне подив не мав межі. Виявляється, було зафіксовано "поза грою" у Жиру, коли вони з Жезусом лежали на газоні, і захисник ударив по м'ячу ногою. Сам француз м'яча в цьому моменті не чіпав, але судді вирішили, що він таки впливав на гру. Значить – скасування гола, що перекроює таблицю.

La Gazzetta dello Sport вважає, що Масса помилився і поставила йому оцінку 4,5. Це той випадок, коли прийняте за допомогою VAR рішення лише заплутало вболівальників та розлютило шанувальників Мілана. Просте запитання: якби гол зарахували без участі відео, чи виявилося багато незадоволених? Посилання на "дух гри" теж не годяться, господарі при всіх своїх проблемах тиснули наприкінці і на нічию в цілому напрацювали. Що, зрозуміло, не скасовує кризи у грі "россонері".

Все за заслугами

Зовсім інші емоції у таборі Інтера, який завдяки поразці Мілана гарантував собі лідерство за підсумками першого кола. Календар цьому сприяв: у двох турах поспіль "нерадзуррі" зустрічалися з аутсайдерами - Кальярі, а потім Салернітаною.

Що ж до Салернітани, то їй зараз зовсім не до футбольного поля – клуб можуть виключити із Серії А за зв'язок із Лаціо. Тут не до протистояння з чинним чемпіоном. Франк Рібері зробив правильний вибір?

Біди обрушилися на Бергамо

Вболівальники Аталанти, та й загалом жителі міста Бергамо явно згадуватимуть минулий тиждень без теплих почуттів. Занадто багато неприємностей, дрібних і не дуже, впало на їхні голови. Почалося все анекдотичною історією з помилкою на різдвяній формі команди: помилково туди були поміщені силуети пам'яток Туріна, що викликало колосальне обурення у середовищі вболівальників (клуб у результаті відмовився використати цей комплект). Буквально в день матчу з Ромою на околицях Бергамо стався землетрус – на щастя, без жертв та руйнувань, але стряхнуло відчутно, на 4,4 бали. Зрештою, сама гра перетворилася на катастрофу для Аталанти буквально з першої хвилини.

Підсумкові 1:4 виглядають збігом обставин. Статистична перевага явно на боці господарів, чого варті 10:0 за кутовими та 70% володіння м'ячем. Рома грала на контратаках, у фірмовому стилі Моуріньо, і це в якісь століття вийшло ефективним. Багато що вирішив гол Абрахама на першій хвилині, що вже задало тон поєдинку. Англієць провів натхненний матч, нарешті проявив себе і Дзаньоло, якого награють із ним у парі. Ніколо важкуватий для флангу, і місце другого нападника у схемі 3-5-2 виглядає логічно.

Один із ключових епізодів матчу – скасований гол Аталанти за рахунку 1:2. Крістанте при кутовому зрізав м'яч у свої ворота, але в цей момент з ним боровся Паломіно, який перебував у офсайді. Епізод багато в чому схожий на ситуацію з офсайдом Жиру, тільки ось тут гравець Аталанти значно впливав на епізод. Мабуть, Гасперіні варто було б обурюватися не цим, а першим голом Роми, коли Абрахам, виходячи віч-на-віч, рукою зачепив Джимшити.

Під час другого тайму Аталанта включила "режим берсерку". Третього було не дано – чи "камбек", чи голи римлян на контратаках. Реалізувався сприятливий варіант для гостей, надто вже розрідженою в ці хвилини була оборона команди з Бергамо. Якщо не клеїться, то скрізь такий вийшов тиждень для клубу з передгір'їв Альп.

Руслан Малиновський у перерві замінив Іличича і почав з небезпечного удару (Руї Патрісіу був напоготові), а потім розчинився на полі, заробивши скромні 5,5 балів від "Гадзетти". Взагалі, українські представники в Серії А нічим не порадували.

Легко навіть без Чиро

Дженоа знову поступилася, цього разу в гостях Лаціо. Гра з розвитку подій нагадала генуезьке дербі: підсумкові 1:3, мінімальна перевага суперника за підсумками першого тайму та гол престижу наприкінці. Радісного для Андрія Шевченка мало, тим більше, що римлянам довелося обходитися без своєї головної зірки – Чиро Іммобіле.

Як правило, відсутність Чиро стає нерозв'язною проблемою для "бьянкочелесті". Так здавалося і цього разу. Господарі, граючи без чистого форварда (Феліпе Андерсон зображував "хибну дев'ятку"), важко конструювали атаки. На допомогу прийшли гравці Дженоа, які привезли гол, обрізавшись на своїй половині поля – забив активний Педоо, який найчастіше брав на себе ініціативу.

У другому таймі Лаціо діяв вільніше. Проявив себе Луїс Альберто, який вийшов на заміну, який встиг віддати дві результативні передачі. Відзначимо і гол Дзакканьї - це він святкує взяття воріт, зображуючи постріл із лука. Літній новачок важко вписувався в команду, але тепер непогано себе проявляє.

У складі Дженоа можна акуратно похвалити хіба молодь: Мелегоні, Камбьязо (це створили єдиний гол) і Портанова. Загалом гра команди знову засмучує. Шевченко після матчу обурювався тим, що команда, пропустивши, одразу розвалилася, а в Італії підраховують статистику: український фахівець – перший тренер в історії Дженоа, який не виграв жоден із шести дебютних матчів. Мова лише про чемпіонат, кубкову Салернітану залишаємо за дужками.

"Зебри" у тумані

Ювентус, незважаючи на проблеми в атаці, загалом впевнено здобув три очки з Болонею. Грати довелося у густому тумані. Алегрі експериментував, запустивши Артура, що рідко виходить, і відправивши Мойзе Кіна на фланг. Вийшло непогано, хоча відзначаємо, скоріше, черговий гол Морати, який сяк-так розігрався, і відмінний пас Бернардески. Дуже гарний був удар Куадрадо – на жаль, не обійшлося без мінімального рикошету від захисника.Фіорентина нарешті зіграла внічию - довго "скуадра віола" обходилася з нулем у цій графі. Це той випадок, коли розподіл окулярів на радість. Сассуоло повів у два м'ячі завдяки чудовій грі центрального півзахисника Фраттезі, у якого гол + пас (причому результативна передача після класного дріблінгу). Господарі побігли відіграватися, але тут уже рятував голкіпер Консільї, на рахунку якого кілька блискучих сейвів. Забили флорентійці лише у другому таймі – куди ж без чергового гола від Влаховича.

Віктор Коваленко з'явився на заміну та не вразив (оцінка 5,5), а його спеція обмінялася автоголами з Емполі. Зовсім поганий Кальярі: Удінезе приїхав на Сардинію і розірвав островитян на шматки. Сампдорія ледь не здобула важливі три очки з Венецією, забивши вже на першій хвилині, але наприкінці француз Тома Анрі забив м'яч, яким міг би пишатися його зоряний однофамілець. Нарешті, Торіно з кожним туром доводить, що недобрав очок на старті чемпіонату.