Навіны

EHF Еўра-2022: Харватыя прайграла Францыі 22:27 у першым матчы групы C

Харватыя (bbabo.net), - Sanjin Strukic/PIXSELL 13 студзеня 2022 г. - Мужчынская зборная Харватыі па гандболе прайграла Францыі з лікам 22:27 у першым матчы групы C на ЕВФ-2022 у Сегедзе.

Мужчынская зборная Харватыі па гандболе сустрэлася з Францыяй у першым матчы ў групе С на чэмпіянаце Еўропы, які праходзіць у Венгрыі і Славакіі. Трэнер Хрвое Горват узначаліў каманду ў венгерскім Сегедзе, дзе іх падтрымлівала харвацкая трыбуна.

Харватыя ўвайшла ў гэты чэмпіянат са шматлікімі зменамі, выкліканымі каранавірусам. Лука Сіндрыч і Марына Марыч не згулялі ў сённяшнім матчы, бо адмоўныя аналізы на COVID-19 не паступілі своечасова. Чакаецца, што яны будуць гатовыя супраць Сербіі праз два дні.

Харватыя стартавала з Мандзіча і Чупіча на флангах, Шыпіча ў якасці апорнага, Яганяца злева, Гаджа ў цэнтры і Марцінавіча справа. Пешыч пачаў у вароты.

Рэзюмэ

На 50-й секунды матча Францыя забіла першы гол у лідары. Марцінавіч на 2-й хвіліне забіў першы гол харватыі з лікам 1:1.

На 4-й хвіліне Францыя вяла з лікам 1:3, а на 5-й — 1:4. Мандзіч вярнуўся з лікам 2:4. На 7-м — 2:5 для Францыі, а праз хвіліну — 2:6 у Францыі.

Пасля ўпушчаных момантаў Харватыі Францыя вяла 2:7 у 9-м. На 11-й хвіліне Чупіч канчаткова забіў Харватыя з лікам 3:7.

Бліскучы сэйв Пешыча на 12-й хвіліне захаваў Харватыю ў гульні. Гадза на 15-й хвіліне забіў 4:7.

На 19-м матчы Харватыя згуляла з лікам 5:9. Пешыч зрабіў неверагодны сэйв у вароты Харватыі ў 20-м - 6:9.

На 22-й хвіліне Чупіч забіў з сямі метраў - 7:10. Харватыя набрала абароты да завяршэння першага тайма, скарыстаўшыся памылкамі Францыі. Марцінавіч забіў 8:10 у 23-м.

За 4 хвіліны да канца было 8:12 для Францыі. З 7 метраў Кубік зноў забіў -3 (9:12).

Мандзіч зрабіў лік 10:12 менш чым за дзве хвіліны да першага тайма. Сіпіч забіў 11:13 у пераходзе.

Францыя адкрыла другі тайм голам у 31-м — 11:14, а ў 32-м было 11:15.

Сіпіч забіў 12:15, пасля чаго рушыў услед за пенальці Францыі - 12:16. Марцінавіч забіў 13:16 у 36-м. Праз хвіліну Сушня забівала 14:17.

У 40-м Сіпіч забіў 15:18. Свой другі гол у 42-м забіў Сушня з лікам 16:19. Праз хвіліну на 7 метраў на 17:20 забіў Кубік.

Люцін вызначыўся ў контратацы -2 (18:20) і зноў на 19:21 на 46-й хвіліне. Мандзіч быў выключаны з чырвона-сіняй карткай на 46-й хвіліне, што змяніла дынаміку гульні.

Францыя забівала з 7 метраў - 19:22. За 7 хвілін да завяршэння 20:23 забіў Чупіч з сямі метраў. На 4-й хвіліне Кубік зноў забіў 21:25.

За дзве хвіліны да канца Люцін зрабіў лік 22:25. Матч скончыўся з лікам 22:27 на карысць Францыі.

Каб даведацца больш пра спорт у Харватыі, сачыце на спецыяльнай старонцы TCN.