Навіны

Зборная Расіі па хакеі перамагла каманду Даніі на АІ-2022.

Зборная Расіі (АКР) па хакеі ў няпростым матчы перамагла каманду Даніі з лікам 2:0. Гэтая сустрэча стала другой, у якой каманда Расіі не дала паразіць свае вароты.

Першую шайбу ў вароты датчан на дзявятай хвіліне другога перыяду закінуў Павел Карнаухаў, яму асіставалі Антон Сляпышаў і Дзмітрый Варанкоў. У другім гульнявым адрэзку падапечныя Аляксея Жамнава тры разы гулялі ў большасці, але рэалізаваць колькасную перавагу не змаглі.

Трэці перыяд праходзіў у барацьбе і з узаемнымі выдаленнямі. За хвіліну з невялікім датчане знялі варатара, але так і не змаглі закінуць шайбу ў вароты зборнай Расіі. У выніку пустыя вароты пабіў расійскі нападаючы Кірыл Сямёнаў.

Нагадаем, што ў першым матчы на ​​зімовай Алімпіядзе каманда Расіі перамога з лікам 1:0 каманду Швейцарыі. Адзіны гол на рахунку нападаючага Антона Сляпышава.

На групавым этапе зборнай Расіі трэба правесці яшчэ адзін матч супраць каманды Чэхіі. Сустрэча адбудзецца 12 лютага ў 16.10 па маскоўскім часе.