Навіны

Позні прызямленне прыносіць Лос-Анджэлес Рэмс перамогу ў LVI Super Bowl

Лос-Анджэлес, 14 лютага (bbabo.net)

Каманда "Лос-Анджэлес Рэмс" выйграла Суперкубак LVI з перамогай над "Цынцынаці Бенгалз" з лікам 23:20 (7:3, 6:7, 3:10, 7:0).

Кватэрбек пераможцаў Мэцью Стафард фінішаваў з 283 ярдамі ў 26 паспяховых спробах з 40, 3 прызямленнях і 2 галявых пасах. Тым часам яго калега па шэрагах Цынцынаці Джо Барроу фінішаваў з 263 ярдамі ў 22 паспяховых перадачах з 33 спробаў, 1 прызямленні і без перахопу.

Першыя ачкі на паўнавартасным стадыёне SoFay Stadium коштам 70 000 долараў і коштам 5,5 мільярда долараў былі за "Лос-Анджэлес Рэмс", якія павялі з лікам 7:0 пасля пасу квотэрбека Мэцью Стафарда на прымача з 17 ярдаў. Касцюм Бэкхэм-малодшы .

"Цынцынаці Бенгалс" скарацілі адрыў да 3: 7 пасля дакладнага гола з філд кікера Эвана Макферсана, але адразу пасля пачатку другой чвэрці Рэмс зрабіў свой другі прызямленне ў гульні, у якой Стафард знайшоў Шырокі прымач Кубак Купера з 11- дворны пропуск. У дадатковым бале «бараны» паспрабавалі нешта незвычайнае, але гэта не атрымалася, і гэта пакінула іх перавагу ў 10 ачкоў пры ліку 13:3.

Гэта таксама быў самы вялікі аванс для гаспадароў у матчы, бо Цынцынаці адказаў двума тачдаунамі запар. Першае адбылося да канца першага тайма, калі выкананне трукаў дазволіла адбегчыку Джо Міксану пас на Ці Хігінса, які застаўся зусім непрыкрытым у зоне. Праблемы каліфарнійскай каманды яшчэ больш павялічыліся пасля таго, як Одэл Бэкхэм-малодшы атрымаў траўму калена ў бескантактнай сітуацыі і ўпаў на зямлю, так і не змогшы вярнуцца да гульні.

У перапынку "Лос-Анджэлес Рэмс" па-ранейшаму вялі з лікам 13:10, а традыцыйнае музычнае шоу ў перапынку не расчаравала сваім зорным складам, у тым ліку легендамі хіп-хоп музыкі Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Kendrick Lamar, Marie J. Blige і Fifty Cent.

І пакуль гледачы SoFay былі ў захапленні ад мюзікла, Цынцынаці зрабіў яшчэ адзін прызямленне. Ужо ў першай наступальнай звязцы за другі тайм Джо Берроу знайшоў пасам з 75 ярдаў Ці Хігінса, які пераадолеў клопат кутняга абаронцы Джэйлана Рэмсі і спакойна ўцёк у канец поля. Паўторы паказалі, што шлем Рэмсі быў злоўлены Хігінсам, але гэтая дэталь выслізнула з судзейскай калегіі, і яна прызнала прызямленне звычайным.

На наступных хвілінах перамаглі абароны абедзвюх каманд, і асабліва ўразіла выкананне абарончага падкату Рэмса Аарона Дональда, які толькі ў трэцяй чвэрці матчу запісаў пяць кідкоў супраць абаронцы Цынцынаці Джо Бэроу.

Гол з гульні Мэта Гея скараціў перавагу "Рэмс" да 4 ачкоў, а першы гол у гульні адной з дзвюх каманд у апошняй чвэрці быў забіты за 1:25 хвіліны да канца, калі Стафард знайшоў Кубак Купера пасам у паветры з першы двор.

Тачдаун гаспадароў дазволіў Цынцынаці і Берроу шукаць хаця б нічыю на апошніх секундах. Аднак ключавыя гульні зноў адбыліся ад абароны Рамса, і, у прыватнасці, ад Аарона Дональда, які спачатку збіў Самадзі Перайна ў трэцім дауне на 1 ярд, а адразу пасля гэтага дасягнуў Бароу ў чацвёртым дауне і не даў яму прайсці свайму таварышу па камандзе, на якім сустрэча скончылася.

Для Рэмса гэта другі тытул у гісторыі клуба пасля таго, як у Суперкубку XXXIV. «Бенгалс» у трэці раз прайгралі Суперкубак і засталіся без трафея Вінса Ламбардзі ў вітрыне.

Кубак Купера быў абраны «Самым каштоўным гульцом» у матчы, завяршыўшы матч 8 лоўлямі на 92 ярды і 2 прызямленнямі і яшчэ 7 ярдамі.

36-гадовы трэнер Рэмс Шон Маквей стаў самым маладым галоўным трэнерам у гісторыі Нацыянальнай футбольнай лігі (НФЛ), які стаў чэмпіёнам.