Прыглушаны Спецыяй, «Мілан» не змог перамагчы вяршыню турнірнай табліцы «Арсенал» хоча падпісаць Дыега Коста Лігу 1: супраць «Персіты», «Балі Юнайтэд» абавязкова атрымае 3 ачкі

Мілан, - Мілан прайграў 1-2 сваёй госці, Спецыі, на 22-м тыдні італьянскай лігі на стадыёне Сан-Сіра ў аўторак (18.1.2022). Гэта паражэнне прымусіла Мілан не падняцца на першае месца ў турнірнай табліцы італьянскай лігі, выцесніўшы міланскі Інтэр.

Шанс на перамогу ў "Мілана" быў насамрэч адкрыты, таму што яны выйшлі наперад праз Рафаэля Леаа, які забіў гол на 45+1 хвіліне. Удар правай нагой Леаа з-за штрафной здолеў закрыць першы тайм для перавагі Мілана.

Уласна, у "Мілана" была магчымасць завяршыць першы тайм з перавагай у два галы, калі пенальці Тэа Эрнандэса на 44-й хвіліне здолеў стаць голам.

Перамога Спецыі была вызначана дзякуючы голу Эмануэля Гясі, калі на 6-й хвіліне наступіў компенсаваны час. Спелую перадачу Віктара Каваленкі добра выканаў Гясі ў штрафную.