Спорт Навіны

Гол Кузняцова не выратаваў Вашынгтон у першым матчы без Авечкіна

Расія (bbabo.net), - "Вашынгтон" у матчы рэгулярнага чэмпіянату НХЛ прайграў "Эдмантану" - 3:5, нягледзячы на ​​гол расійскага форварда Яўгена Кузняцова.

На гэтую сустрэчу "Вашынгтон" упершыню ў сезоне выйшаў без свайго лідэра Аляксандра Авечкіна. Тэст на каранавірус гульца паказаў станоўчы вынік, з-за чаго ён выбыў са строю на нявызначаны тэрмін, а таксама прапусціць Матч усіх зорак НХЛ.

Пачатак матчу стаў для "Вашынгтона" які бянтэжыць. На другой хвіліне Леон Драйзайтль адкрыў лік, следам Эвандэр Кейн закінуў другую шайбу, а на шостай хвіліне пасля кідка Конара Макдэвіда лік стаў ужо 3:0 на карысць "нафтавікоў". Галкіпер "Вашынгтона" Ілля Самсонаў уступіў месца ў варотах Феніксу Коплі.

"Вашынгтон" змог размачыць лік намаганнямі Ларса Элера, у другім перыядзе Конар Шыры скараціў розніцу да мінімуму, а ў пачатку трэцяга перыяду Яўген Кузняцоў яго зраўняў, зрабіўшы не самы складаны кідок ад борта.

"Эдмантан" выйшаў наперад на 56-й хвіліне пасля кідка Раяна Ньюджэнта-Хопкінса, праз тры хвіліны ён жа ўстанавіў канчатковы вынік.