Жаночая зборная Расіі прайграла Швейцарыі ў чвэрцьфінале Алімпіяды

Расія (bbabo.net), - Жаночая зборная Расіі па хакеі не змагла выйсці ў паўфінал алімпійскага турніру, уступіўшы камандзе Швейцарыі - 2:4.

Гэтыя каманды сустракаліся ў першым матчы групавога турніру, і тады зборная Расіі больш чым упэўнена перамагла - 5:2. Але з таго часу ў складзе каманды Яўгена Бабарыка пастаянна ўзнікалі праблемы, звязаныя са станоўчымі тэстамі на каранавірус, што дадавала праблем па ходзе турніру.

Праз гэты фаварыт у чвэрцьфінальнай сустрэчы назваць было вельмі складана. Першы перыяд прайшоў ва ўпартай барацьбе і без закінутых шайб. Толькі ў канцы другога перыяду Фобі Штэнц засмуціла расійскую каманду, але Ганна Савоніна незадоўга да перапынку аднавіла роўнасць у ліку.

На 47-й хвіліне расіянкі закінулі другую шайбу, але пасля відэапрагляду гол Ганны Шохінай быў адменены, бо перад гэтым шайба пакінула межы пляцоўкі. І тут жа швейцаркі выйшлі наперад - Дамінік Руэг паставіла кропку ў выхадзе два ў аднаго.

На 54-й хвіліне Паліна Лучнікава зноў зраўняла лік, але чарговая памылка ў абароне прывяла да гола Аліны Мюлер. Яна ж незадоўга да фінальнай сірэны ўразіла пустыя вароты - 4:2.