Сіці ідуць на 12 ачкоў, Тотэнхэм ашаломлены

ЛОНДАН: Манчэстэр Сіці падняўся на 12 ачкоў у вяршыні Прэм'ер-лігі з перамогай над Брэнтфардам з лікам 2:0, у той час як чацвёрка найлепшых заяў "Тотэнхэма" пацярпела паразу ад Саўтгэмптана ў сераду з лікам 3:2 Падапечныя Пепа Гвардыёлы падоўжылі серыю без пройгрышаў у лізе да 14 матчаў дзякуючы пенальці ў першым тайме Рыяда Маррэза і ўдару Кевіна Дэ Брэйнэ пасля перапынку на стадыёне Etihad. Сіці згулялі ўнічыю 1-1 у Саўтгэмптане ў сваёй папярэдняй гульні лігі , але яны вярнуліся на шлях, каб аказаць ціск на Ліверпуль, які размясціўся на другім месцы, які прымае Лестэр у чацвер у адной з двух гульняў супраць чэмпіёнаў.

Сіці ўнёс шэсць змен у каманду, якая перамагла Фулхэм у Кубку Англіі ў мінулыя выхадныя, прычым Джэк Грыліш і Кайл Уокер спыніліся праз некалькі дзён пасля таго, як Гвардыёла быў вымушаны абараняць пару на вечары ў Манчэстэры. Кадры ў сацыяльных сетках паказваюць Грыліш, Уокер і Марэз ля пляцоўкі ў Манчэстэры. Але Гвардыёла не меў праблем са сваімі гульцамі, жартуючы, што яны будуць аштрафаваныя за тое, што не запрасілі яго. Ажыятаж не паўплываў на Сіці, калі яны дамінавалі ад пачатку да канца, нарэшце, зрабіўшы прарыў пасля 40 хвіліны. Забег Рахіма Стэрлінга выклікаў неабдуманы падкат ад Мадса Рурслава, які прапусціў пенальці, які вінгер Алжыра Маррэз рашуча рэалізаваў. Сіці забіў забойны другі гол на 69-й хвіліне, калі брамнік Брэнтфарда Дэвід Рая адправіўся прама на Стэрлінга. Хаця Рая выратаваў Стэрлінга Кевін Дэ Бруйне накінуўся на адскок і крута фінішаваў у пустыя вароты. «Я вельмі задаволены выступленнем. Цяжка, калі яны глыбока абараняюцца з 10 гульцамі", - сказаў Гвардыёла. "Ліверпулю трэба згуляць дзве гульні, і тады мы бачым разрыў. Ва ўсіх жорсткая канкурэнцыя, але ўражвае на гэтым этапе мець 60 ачкоў. Мы зрабілі неверагодна добра. "На стадыёне "Тотэнхэм Хотспур" аўтагол Яна Беднарэка на 18-й хвіліне вывеў гаспадароў наперадзе.