Ліга 1: пакінуты, Persik Conquer PSSL Ліга 1: супраць PSIS, у Persebaya толькі 15 гульцоў Covid-19, матч PSM супраць Persib адкладзены

Gianyar, - Нягледзячы на ​​​​адстаўленне, Персік Кедзіры здолеў абыграць PSS Sleman з лікам 3-2 у матчы 22-га тыдня Лігі 1 2021/2022 на стадыёне Captain I Wayan Dipta, Gianyar, Балі, у сераду (02.02.2022).

У першым тайме ПСС адразу ж разгарнулі атаку на абарону Персікаў, каб на 28-й хвіліне адкрыць галявую перавагу.

Гол быў створаны Кімам Джэфры Курняванам, які скарыстаўся навесам з вуглавога, нягледзячы на ​​​​тое, што ён сарваўся ў першым удары. Кім не хацеў губляць свой другі шанец з нізкім ударам, які не змог спыніць галкіпер Персіка Фаджар Сеця Джая.

Прапусціўшы адзін гол, Персік адразу ж максімізаваў свае сілы, каб адыграць мяч, і меў шанец атрымаць некалькі момантаў, нават калі ім не ўдалося.