Новини

ПСЖ победи Реал Мадрид в първия мач от 1/8-финалите на футболната Шампионска лига

Френският футболен клуб "Пари Сен Жермен" победи испанския "Реал" с резултат 1:0 в първия мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Срещата се проведе на стадион "Парк де Пренс" в Париж .

Единственият гол в четвъртата добавена към втората минута време отбеляза Килиан Мбапе. Реваншът ще се проведе на 9 март в Мадрид.

ПСЖ се класира за плейофите на основното европейско състезание, като завърши втори в група А, Реал Мадрид завърши на първо място в група D. Френският клуб никога не е печелил Шампионска лига, най-доброто им постижение в турнира е достигането до финала през 2020 г., в която загубиха от германската "Бавария" (0:1).

Реал Мадрид държи рекорда за спечелване на Европейската купа и Шампионската лига (13 титли), за последен път, когато испанският отбор постигна успех през 2018 г.