Гауф побеждава Костюк, петима американци в квартала на Аделаида

АДЕЛАИДА: Коко Гауф се бори за победа с 6-3 5-7 6-3 над непоставената украинка Марта Костюк на турнира Adelaide International 2 WTA в сряда, за да се присъедини към четири други американци в четвъртфиналите. Медисън Кийс, Алисън Риске, Медисън Бренгъл и Лорън Дейвис също спечелиха съответните си мачове на осминафиналите по-рано през деня, за да резервират местата си за четвъртфиналите, които ще се проведат в четвъртък. Гауф, който избута номер едно в света Аш Барти, преди да загуби срещата си във втория кръг в събитието Adelaide International 1 миналата седмица, се състезава напред с 4-1 в началния сет срещу Костюк, преди да грабне ранната преднина в мача.

Костюк се състезава до 5-3 във втория сет и пропиля три сетбола, за да позволи на Гауф да изравни равенството, но докара сблъсъка в решаващо положение, когато третият поставен в позицията изпрати форхенд в ширина. Решаващ пробив в седмия гейм от третия сет даде на Гауф отново надмощие и тя удържа нервите си да надделее.

По-рано бившата вицешампионка на Откритото първенство на САЩ Кийс почти не се потеше при разгрома с 6-1 6-3 срещу чехкинята Тереза ​​Мартинцова, докато Риске беше също толкова безмилостен, докато преодоля Анхелина Калинина от Украйна с подобен резултат. Бренгъл победи шведката Ребека Питърсън с 6-3 6-2, докато Дейвис беше накаран да работи усилено от Жасмин Паолини, преди да излезе с победа с 4-6 6-4 6-4. Бившата вицешампионка на Откритото първенство на Франция Маркета Вондроусова предаде мачбол срещу непоставената хърватка Ана Конжух, която завърши победа с 4-6 6-2 7-6(3) в епична битка в Централния корт, която продължи два часа и 21 минути.

При мъжете бразилският късметлия губещият Тиаго Монтейро се класира за 1/4-финалите, след като първият в класацията Гаел Монфис от Франция се оттегли, докато 7-6(2) 3-6 0-1 надолу. Монтейро ще играе с Корентин Муте в следващия си мач. Организаторите на турнира казаха по-късно, че Монфис се е оттеглил поради травма на врата.

По-рано местната надежда Танаси Кокинакис издържа на бараж, включващ 23 аса на американеца Джон Иснър, преди да спечели с 6-7(5) 7-6(5) 7-6(4) над втория поставен, за да създаде изцяло австралиец сблъсък с Александър Вукич в осмината. Третият в поставения руснак Карен Хачанов изправи италианеца Джанлука Магер със 7-5 6-3, докато четвъртият поставен Марин Чилич победи испанеца Хауме Мунар със 7-6(6) 6-2. След това Чилич ще се изправи срещу Томи Пол във форма, който спечели 12 от последните си 14 мача, докато Хачанов ще играе с французина Артур Риндеркнех за място на полуфиналите.