ЦСКА загуби от Анадолу Ефес в домакинския мач от Евролигата

Русия (bbabo.net), - Баскетболистите на ЦСКА бяха победени от турския клуб "Анадолу Ефес" в мача от Евролигата. През второто полувреме на срещата армейците водеха с повече от десет точки разлика, но настоящите победители в турнира грабнаха победата в продължението - 99:97.

В навечерието на тази среща се разви много изненадваща ситуация - и двата отбора загубиха главните си треньори. Треньорът на ЦСКА Димитрис Итудис и колегата му Ергин Атаман се разболяха и не можаха да управляват мача от резервните скамейки.

Началото на срещата зависи от гостите. В един момент те водеха през първата четвърт - 21:8. Но ЦСКА все пак успя да намали разликата и завърши игровия сегмент с разлика от „минус 7“. Втората четвърт остана за ЦСКА, но гостите си тръгнаха за дълга почивка, водейки в резултата - 44:41.

Началото на второто полувреме беше успешно за ЦСКА - отборът направи пробив 18:0. Но в същото време, поради контузии, тя загуби няколко високи играчи наведнъж, което в крайна сметка се отрази на играта.

В края на срещата нямаше и следа от предимството на ЦСКА - гостите поведоха, но всичко завърши в продълженията. Две секунди преди финалната сирена гостите водеха с 99:97, а ЦСКА в последната атака доведе до тройка Алексей Швед, който пропусна.