Формула 1 удължава договора за GP на Бахрейн до 2036 г

ПАРИЖ: Формула 1 удължи договора си да продължи да се състезава в Бахрейн до 2036 г., като заяви в петък, че страната от Близкия изток заема „много специално място в нашия спорт“.

Гран-при на Бахрейн е насрочено за 20 март, а Международната писта на Бахрейн също ще бъде домакин на предсезонни тестове. Хамилтън спечели състезанието през 2021 г.

Доменикали приписва на престолонаследника принц Салман бин Хамад Ал-Халифа, че помага за разширяването на партньорството.

„Бахрейн беше първата страна в Близкия изток, която приветства Формула 1 и има много специално място в нашия спорт и аз лично искам да благодаря на принц Салман и неговия екип за тяхната отдаденост и упорита работа по време на нашето партньорство и очаквам с нетърпение много години състезания пред нас”, каза Доменикали.

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен спечели вълнуваща титла миналата година по спорен начин с изпреварване в последната обиколка на Мерцедес на Хамилтън във финалното състезание на Гран при на Абу Даби.